Trwa ładowanie...
31-08-2010 16:06

Największe fenomeny popkultury

Największe fenomeny popkulturyŹródło: CBS
d2vbudv
d2vbudv

Kultura masowa to bardzo dziwne zjawisko, które rozumie bardzo niewiele osób. Trudno przewidzieć co stanie się popkulturowym hitem, a co okaże się kompletną porażką. Dlatego takie podsumowania najlepiej pisać po latach. My postanowiliśmy spróbować. Przedstawiamy wam BARDZO SUBIEKTYWNĄ listę 10 największych popkulturowych fenomenów, które odmieniły świat.

Myszka Miki

Walt Disney Company świętuje narodziny Myszki Miki 18 września 1920 roku. To wtedy swoją premierę miała krótka animacja "Parowiec Willy", w której Miki odgrywa jedną z głównych ról. Jednak w rzeczywistości charakterystyczna mysz narodziła się około pół roku wcześniej i wystąpiła w filmie "Zwariowany samolot", wtedy jednak nie miała jeszcze głosu - a przecież to piskliwy głosik Miki, podkładany przez samego Walta Disneya, jest jej znakiem rozpoznawczym (niewielu już dziś pamięta, że poza Disneyem Miki stworzył także jego współpracownik - Ub Iwerks)
.

Trudno powiedzieć, dlaczego to właśnie Miki stała się najpopularniejszą postacią animowaną wszech czasów. Być może chodziło o niezwykłe poczucie humoru Disneya, dzięki którym wczesne animacje z Myszką Miki śmieszą do dziś? A może Miki był na tyle uroczy, że pokochały go wszystkie dzieciaki? Nieważne. Ważne za to, że na sukcesie Miki powstało imperium Disneya, które jest odpowiedzialne za najlepsze filmy animowane, jakie kiedykolwiek powstały. "Królewna Śnieżka", "Alicja w Krainie Czarów", "Król Lew" - żaden z tych filmów nie powstałby, gdyby nie sukces Myszy. Gdyby nie sukces Myszy nie powstałoby tez imperium, które zarabia rocznie nawet 35 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w serwisie Komiksomania.pl

d2vbudv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vbudv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj