Trwa ładowanie...
doecemk
Ciekawostki

Największe fenomeny popkultury

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Największe fenomeny popkultury
(CBS)
doecemk

Kultura masowa to bardzo dziwne zjawisko, które rozumie bardzo niewiele osób. Trudno przewidzieć co stanie się popkulturowym hitem, a co okaże się kompletną porażką. Dlatego takie podsumowania najlepiej pisać po latach. My postanowiliśmy spróbować. Przedstawiamy wam BARDZO SUBIEKTYWNĄ listę 10 największych popkulturowych fenomenów, które odmieniły świat.

Myszka Miki

Walt Disney Company świętuje narodziny Myszki Miki 18 września 1920 roku. To wtedy swoją premierę miała krótka animacja "Parowiec Willy", w której Miki odgrywa jedną z głównych ról. Jednak w rzeczywistości charakterystyczna mysz narodziła się około pół roku wcześniej i wystąpiła w filmie "Zwariowany samolot", wtedy jednak nie miała jeszcze głosu - a przecież to piskliwy głosik Miki, podkładany przez samego Walta Disneya, jest jej znakiem rozpoznawczym (niewielu już dziś pamięta, że poza Disneyem Miki stworzył także jego współpracownik - Ub Iwerks).

doecemk

Trudno powiedzieć, dlaczego to właśnie Miki stała się najpopularniejszą postacią animowaną wszech czasów. Być może chodziło o niezwykłe poczucie humoru Disneya, dzięki którym wczesne animacje z Myszką Miki śmieszą do dziś? A może Miki był na tyle uroczy, że pokochały go wszystkie dzieciaki? Nieważne. Ważne za to, że na sukcesie Miki powstało imperium Disneya, które jest odpowiedzialne za najlepsze filmy animowane, jakie kiedykolwiek powstały. "Królewna Śnieżka", "Alicja w Krainie Czarów", "Król Lew" - żaden z tych filmów nie powstałby, gdyby nie sukces Myszy. Gdyby nie sukces Myszy nie powstałoby tez imperium, które zarabia rocznie nawet 35 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w serwisie Komiksomania.pl

doecemk

Podziel się opinią

Share

doecemk

doecemk