Trwa ładowanie...
09-01-2015 13:31

Naładuj swojego smartfona w mniej niż minutę!

Naładuj swojego smartfona w mniej niż minutę!Źródło: t3.com
d272cuf
d272cuf

Smartfony są coraz bardziej "smart", ale oznacza to również, że czas żywotności ich baterii jest coraz krótszy. Mnogość funkcji i udogodnień dla użytkownika sprawia, że właściwie nie możemy rozstawać się z ładowarką. A przecież nie zawsze mamy dostęp do źródła prądu i - co jeszcze bardziej uciążliwe - wolną godzinkę lub dwie nad podładowanie telefonu. Teraz jednak może się to zmienić.

Nowy, rewolucyjny gadżet firma StoreDot zaprezentowała na targach CES 2015. Dzięki niemu będzie można naładować telefon w czasie krótszym niż... jedna minuta! Oznacza to, że gadżet StoreDot jest w stanie ładować baterię około 100 razy szybciej niż tradycyjne ładowarki do smartfonów.

Urządzenie jest zadziwiająco niewielkich rozmiarów i znacznie bardziej atrakcyjne niż wielkogabarytowy prototyp, pokazany nam na ubiegłorocznych targach CES w Las Vegas. Koszt urządzenia ma być zbliżony do dwukrotności ceny standardowej ładowarki, czyli ok. 30 dolarów.

Niestety, nie jest on jednak pozbawiony wad. Jeśli podłączymy do nowej ładowarki swój telefon, prawdopodobnie zwyczajnie się on nam... usmaży. Wszystko przez przechodzące przez niego 40 amperów energii elektrycznej, niezbędnych do naładowania urządzenia w tak krótkim czasie.

Niezbędny więc nam będzie nowy typ akumulatora, wykorzystujący półprzewodniki z organicznych związków chemicznych. Firma rozpoczęła już rozmowy z dużymi koncernami produkującymi telefony o możliwość montowania w nich nowych baterii. Jeśli negocjacje te zakończą się sukcesem, z super szybkiego ładowania smartfonów będziemy mogli się cieszyć już w 2017 roku.

d272cuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272cuf