Trwa ładowanie...
d3v70m2
Styl

"Narysuj" sobie mięśnie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Narysuj" sobie mięśnie
(Facebook)
d3v70m2

Panie doskonale wiedzą, że stosując tzw. "contouring", czyli makijaż konturowy, można odchudzić twarz, podkreślić atuty i zatuszować niedoskonałości, a przede wszystkim odjąć sobie kilogramów. Modę na manipulowanie ciemnymi cieniami i rozświetlaczami wprowadziła amerykańska celebrytka Kim Kardashian, która z powodzeniem "rzeźbi" sobie twarz. Teraz okazuje się, że kobiece triki mogą być również przydatne panom, którzy chcą imponować mięśniami, ale nie chcą się przemęczać.

Dwójka brytyjskich studentów dziennikarstwa postanowiła sprawdzić, czy same techniki makijażowe wystarczą, by wymoczek z brzuszkiem zmienił się w przypakowanego atletę. W tym celu udali się do jednego z najsłynniejszych londyńskich salonów wyspecjalizowanych w konturowaniu i... oddali się w ręce Amandy Harrington, która jest uważana za mistrzynię w swoim fachu.

Harrington "tworzy" muskulaturę przy użyciu specjalnych pigmentów i mazi, które nakłada w określonych miejscach na ciele klienta - w tym przypadku był to jeden ze studentów, który nie mógł pochwalić się zbyt atrakcyjną sylwetką. Na fotograficznej "dokumentacji" wizyty w salonie widzimy młodziana, który siłownię mija zapewne szerokim łukiem i lubi pofolgować apetytowi. Dla Harrington taki stan "wyjściowy" nie okazał się żadnym problemem.

d3v70m2

Cała "operacja" rzeźbienia mięśni brzucha, klatki piersiowej i rąk jest dość pracochłonna, bo trwa około godziny, trzeba przyznać, że efekt końcowy jest zaskakujący. Zamiast wystającego brzucha - ładnie wyrzeźbiony kaloryfer, rozwinięte mięśnie barków i rąk. Metamorfoza to koszt około 85 funtów, ale nie płacimy za jednorazowy makijaż, który zejdzie z nas pod prysznicem - kontury i cienie trzymają się około 10 dni, stopniowo blednąc.

Harrington ma na swoim koncie współpracę z gwiazdami, które przygotowywała do sesji zdjęciowych. To m. in. Bradley Cooper, Hugh Jackman czy Cara Delevigne. Specjalistka nie waha się uchylić rąbka tajemnicy zawodowej, nie kryjąc, że wspaniale wyrzeźbione ciała gwiazd są również jej zasługą: - Często zdarzają się artykuły, w których trąbi się "taki i taki jest w znakomitej formie, cóż za opalenizna". Ich bohaterowie po sesji zwracają się natomiast do mnie z podziękowaniami - mówi Harrington.

Konturowanie szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku osób, które mają kłopot z nadprogramowymi kilogramami, bo pozwala wizualnie odchudzić twarz i sylwetkę: - Dzięki konturowaniu można odjąć sobie nawet 4 kilogramy - uważa Harrington.

d3v70m2

Podziel się opinią

Share
d3v70m2
d3v70m2