Trwa ładowanie...
20-02-2014 10:35

Naszyjnik - projektor pozwala otwierać e-maile machnięciem dłoni

Naszyjnik - projektor pozwala otwierać e-maile machnięciem dłoniŹródło: youtube.com/New Scientist
d2mjf61
d2mjf61

Dzięki rzutującemu obraz na podłogę projektorowi w naszyjniku e-maile można otwierać machnięciem ręki - informuje "New Scientist".

Alternatywą dla noszonych na nosie okularów Google Glass może być podłączany do smartfona projektor - naszyjnik, opracowany przez zespół Christiana Winklera z uniwersytetu w Ulm (Niemcy). Rzutuje on obraz pochodzący z telefonu na pobliskie przedmioty bądź podłogę. Potrafi też reagować na gesty wykonywane przez użytkownika. Wystarczy wskazać ręką, by na dłoni otworzył się e-mail czy wyświetliły nowości z Twittera.

W podobny sposób można by korzystać z aplikacji sportowych - na przykład podających wyniki ostatniego biegu. Zdaniem twórców system może się sprawdzić także w nawigacji czy reklamie.

d2mjf61

Wyzwaniem było wyświetlanie obrazu na przemian na podłożu i na ręce użytkownika - ustawianie ostrości musi być błyskawiczne. Sprawę rozwiązuje czujnik podobny do czujnika Kinect, obliczający odległość od podłoża oraz od ręki. Ten sam czujnik odpowiada za rozpoznawanie gestów.

Prototypowa wersja (zdaniem twórców da się ją znacznie zmniejszyć) wykorzystuje umieszczonego w plecaku laptopa, który kontroluje projektor. W ciągu dwóch lat ma się pojawić zminiaturyzowana wersja do użytku w pomieszczeniach, a następnie model używany na zewnątrz (będzie musiał świecić znacznie mocniej).

System ma zostać zaprezentowany podczas odbywającej się w kwietniu w Toronto dorocznej konferencji dotyczącej interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerem. (PAP)

pmw/krf/Ijuh

d2mjf61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mjf61