Trwa ładowanie...

Naturalna prezerwatywa ocali Ci życie!

Share
Naturalna prezerwatywa ocali Ci życie!
Źródło: Jupiterimages
d2dh5pl

Australijscy badacze stworzyli "naturalną prezerwatywę", która skutecznie może zabezpieczać przed zarażeniem wirusem HIV.

Według australijskich naukowców faceci mogą skutecznie zmniejszyć ryzyko zakażenia się wirusem poprzez stosowanie… kobiecego hormonu – estrogenu.

Specjalnie przygotowaną maść zawierającą estrogen należy raz w tygodniu wcierać w penisa, co zwiększy jego naturalną odporność tworząc na jego czubku keratynową barierę będącą nie do przebicia dla wirusa.

d2dh5pl

Jak zauważa profesor Roger Short z Uniwersytetu w Melbourne:

_ Używanie kremu z estrogenem czterokrotnie pogrubia naturalną powłokę ochronną na skórze, tworząc coś, co można nazwać "naturalnym kondomem". Przez takie zabezpieczenie wirus nie jest w stanie się przebić_.

Short, który uchodzi za jednego z najgorliwszych obrońców teorii, o skuteczności obrzezania w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa HIV wyznaje jednak, że nie udowodniono jeszcze w 100% , że to estrogenowa powłoka jest odpowiedzialna za zatrzymanie wirusa, ale niemalże wszystko na to wskazuje.

d2dh5pl

Niestety ta zapora nie zabezpiecza przed innymi chorobami wenerycznymi ani przed zajściem w ciążę.

Jeżeli jednak wszystkie badania potwierdzą skuteczność metody już wkrótce zyskamy tanią i przede wszystkim skuteczną metodę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa.

Obecnie dalsze testy nad metodą profesora Shorta są przeprowadzane w Afryce, gdzie jest największy odsetek zarażeń HIV.

d2dh5pl

Podziel się opinią

Share
d2dh5pl
d2dh5pl