Trwa ładowanie...
18-09-2015 11:13

Nie dostał się pracy w KFC, dziś jest miliarderem

Nie dostał się pracy w KFC, dziś jest miliarderem
d1pqc1s

Yun Ma, znany lepiej jako Jack Ma, to współczesny milioner, który zaczynał właściwie od zera. Jak wyglądała jego droga do sukcesu?

Jack urodził się w Chinach, w rodzinie muzyków - gawędziarzy. Aby podwyższyć poziom życia, we wczesnych latach życia, Ma postanowił, że nauczy się języka angielskiego. Dlatego przez ponad dziewięć lat codziennie jeździł na rowerze do pobliskiego hotelu, aby rozmawiać z obcokrajowcami. Za darmo oprowadzał ich po okolicy, a w zamian uczył się języka angielskiego. Wówczas poznał turystkę, z którą zaczął utrzymywać kontakt korespondencyjny. Dała mu na imię "Jack", ponieważ jego prawdziwe chińskie imię było zbyt trudne do wymówienia.

W młodości trzy razy oblał egzamin na studia, a podanie o pracę odrzucili nawet w KFC. Mężczyzna jednak się nie poddał i wreszcie zdał na anglistykę, którą z sukcesem skończył. Po szkole zaczął więc pracować jako nauczyciel. W jego karierze przełomowy okazał się wyjazd do USA. Właśnie wtedy Jack odkrył internet i brak hasła "piwo" w chińskiej wyszukiwarce. Po powrocie do domu założył "Chińskie Strony", czyli pierwszą firmę internetową. Na otwieranie szampana było jednak za wcześnie, ponieważ nie był to pomysł szyty na miarę sukcesu. Jack Ma znalazł, więc inną pracę i zaczął kierować państwową spółkę technologiczną. Wkrótce wrócił do rodzinnego miasta. Tam narodziła się Alibaba.

d1pqc1s

Alibaba.com to miejsce, w którym chińscy eksporterzy zamieszczają listę produktów, a ich zagraniczni kontrahenci mają możliwość ich zakupu. W Chinach portal ten odpowiada za 80% internetowego handlu, dzięki czemu ma o wiele więcej użytkowników i wypracowuje większe zyski niż Amazon i eBay razem wzięte.

Sukces Alibaby w głównej mierze opiera się na zaangażowaniu jej szefa, który w wolnych od pracy momentach, pozwala sobie na luz i ekstrawagancje. Dla przykładu w 10. rocznicę powstania przedsiębiorstwa, zaśpiewał przed 16. tysięcznym tłumem pracowników, jedną z piosenek Eltona Johna. Pomimo ogromnego majątku, który szacowany jest na ponad 20 MLN dolarów, Jack nie zrezygnował z dawnych zwyczajów: gra w pokera, czyta, a nawet pisze książki o przygodach mistrzów kung - fu.

Co do samego majątku, Ma wypowiada się również niespotykanie: - Jeśli masz parę milionów, jesteś bogaty. Jeśli masz od 10 do 20 milionów masz kapitał. Ponad 100 milionów, to już zasoby społeczne. To nie są moje pieniądze. Nie sądzę, bym mógł he wydać. Mogę spać tylko w jednym łóżku. Mogę zjeść tylko trzy posiłki. To wszystko.

d1pqc1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pqc1s