Trwa ładowanie...
10-08-2011 13:00

Nie przedstawiaj jej swoim kumplom

Nie przedstawiaj jej swoim kumplomŹródło: Thinkstockphotos
d3qxa2x
d3qxa2x

Cieszysz się, że Twoja partnerka doskonale dogaduje się z Twoimi kuplami, dzięki czemu nie stawia Cię przed trudnymi wyborami typu "albo oni, albo ja"? Tworzycie zgraną paczkę, która ma przed sobą niewiele tajemnic i może razem konie kraść? Mamy dla Ciebie złą wiadomość: to bardzo, bardzo źle dla Twojej... erekcji.

Naukowcy z dwóch amerykańskich uniwersytetów odkryli zdumiewającą zależność między problemami z erekcją i orgazmem u mężczyzn w średnim wieku a relacjami ich drugiej połówki z jego kumplami. Choć zazwyczaj faceci skarżą się na to, że ich partnerki nie lubią ich kolegów, sytuacja, w której jest zupełnie odwrotnie, nie jest powodem do zbyt wielkiej radości, a raczej obaw.

Okazuje się, że położenie, gdy partnerka doskonale dogaduje się z kumplami męża i stają się oni również jej przyjaciółmi, może powodować u niego zaburzenia erekcji oraz problemy z osiągnięciem orgazmu. Dlaczego tak się dzieje?

Problem jak zwykle tkwi w głowie - mężczyzna, którego partnerka niejako "konkuruje" z nim o sympatię i zaufanie jego własnych kumpli wkracza nie na swój teren. W efekcie, jeśli to kobieta staje się lepszą przyjaciółką, mężczyzna traci poczucie niezależności i prywatności, które są według naukowców podstawą poczucia męskiej wartości.

d3qxa2x

Osaczony "samiec" nie dysponuje już własnym kawałkiem świata, bo wszystkie swoje relacje musi dzielić z zaborczą partnerką, która niczym bluszcz oplata jego męskie sprawy. A to z kolei narusza poczucie męskiej wartości, samoocenę i pewność siebie, co skutkuje pojawianiem się problemów w łóżku.

Naukowcy oparli swoje wywody na szczegółowej danych zawartych w Narodowym Projekcie Życia Społecznego, Zdrowia i Wieku, w którym przebadano ponad 3 000 osób w wieku 57-85 lat. Podkreślają, że zbyt rzadko zwraca się uwagę na zależność między problemami zdrowotnymi a życiem towarzyskim i funkcjonowaniem w społeczeństwie: "Rezultaty [naszych badań] wskazują na wagę czynników społecznych, które rzadko są brane pod uwagę w badaniach medycznych, a mianowicie struktury społecznej i pozycji jednostki".

Choć już dawno nie bierzemy wszystkich wniosków, do jakich dochodzą naukowcy, śmiertelnie poważnie, kto wie, czy w ich wywodach nie ma ziarnka prawdy? A zatem radzimy trzymać partnerkę na dystans od naszych kumpli i nie rezygnować ze ściśle męskich wypadów.

KP/PFi

d3qxa2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qxa2x