WP

Nie tylko krata. Koszule, które dopasujesz do sylwetki

Mogłoby się wydawać, że męska moda wcale się nie zmienia. Na ulicach królują te same wzory, kroje i desenie. Jeśli coś się sprawdza, to nie warto tego zmieniać. Trzeba jednak umieć dobrać koszulę do swojej sylwetki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koszula powinna być dopasowana do sylwetki
Koszula powinna być dopasowana do sylwetki (Pixabay.com)
WP

Poniżej znajdziesz kilka koszul w atrakcyjnych cenach, które będą pasować do każdej postury. Znajdziesz tu również kilka ogólnych zasad, które pokażą jak dobrać odpowiednią koszulę tak, by wyszczuplić bądź poszerzyć sylwetkę.

Szczupły – więcej wzorów

WP

U szczupłych panów panuje przekonanie, że noszenie luźnej koszuli jeszcze bardziej ich pomniejszy i przez to decydują się na mniejsze rozmiary, które bardziej przylegają do ciała. Nie należy przesadzać, w innym wypadku osiągniesz efekt odmienny od zamierzonego.

Rozwiązaniem będą wzorzyste koszule utrzymane w jasnych kolorach. Pomocna będzie tu szeroka krata oraz poprzeczne paski. Alternatywą dla pasów są chociażby o koszule z deseniem w równomierne grochy o kontrastujących kolorach lub drobne symbole nadrukowane w kilku miejscach. W ten sposób nadasz sylwetce więcej objętości.

WP

Atletyczny – znajdź złoty środek

Największym błędem popełnianym przez panów o posturze marchewki, z szerokimi barkami i wąskimi biodrami, jest dobieranie zbyt ciasnych koszul, które zniekształcają sylwetkę nadając jej karykaturalny wygląd. Atletyczni panowie mogą zdecydować się na lekko taliowaną koszulę, ale należy uważać, by nie przesadzić. Z drugiej strony błędem będzie również zakładanie prostych koszul, które będą na nich wisieć.

WP

Jeśli chodzi o wzory, to mężczyźni o atletycznym typie sylwetki mogą nosić właściwie wszystko, począwszy od gładkich jasnych i ciemnych koszul, poprzez pasy i grochy, aż po drobne, kolorowe rysunki. Oryginalne i często żartobliwe wzorki są obecne właściwie w każdej męskiej części garderoby. Spinki do mankietów w kształcie gumowych kaczuszek, krawaty w drobne pingwiny, a także koszule z konfetti to doskonały pomysł na rozluźnienie poważnego stroju.

Pixabay.com
Podziel się

Pulchny – ukryj krągłości

WP

Pulchni panowie mają duży problem ze znalezieniem odpowiedniej koszuli zarówno ze względu na rozmiar, jak i możliwość zamaskowania odstającego brzuszka. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie postawić na koszule bez nadruków, które mogłyby się załamywać na wysokości brzucha. Jeśli już chcesz postawić na wzory, lepiej żeby były nieregularne i delikatne. Panowie z pokaźnym mięśniem piwnym nie powinni wpuszczać koszuli w spodnie, wtedy brzuch wydaje się być jeszcze większy.

Jeśli stawiasz na gładkie modele i mimo wszystko wolisz nosić koszulę wpuszczoną w spodnie, zawsze możesz dodać do niej elegancką kamizelkę. Rozluźnienie się obowiązujących zasad sprawiło, że panowie zaczęli postrzegać je za coś niemodnego i staroświeckiego. Teraz kamizelki powracają do łask w wydaniu mniej formalnym i szybko zdobywają kolejne rzesze entuzjastów.

Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP