ycipk-1s6lf5

Nie tylko na wyjątkowe okazje. Spinki do mankietów dla eleganta

Nawet najlepszej jakości koszula i świetnie dopasowany garnitur nie będą wyglądały doskonale bez odpowiednich dodatków. Jednym z najważniejszych są spinki do mankietów, które świadczą o tym, że mężczyzna ceni elegancję i chce prezentować się z klasą. Jak je dobrać do stroju i okazji?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Detale stroju często świadczą o elegancji
Detale stroju często świadczą o elegancji (Shutterstock.com)
ycipk-1s6lf5

Spinki do mankietów dla miłośnika elegancji

Każda szykowna stylizacja powinna zawierać dodatki, które urozmaicą cały strój. Skoro już zadajesz sobie trudu i chcesz prezentować się gustownie, zadbaj o każdy szczegół. Buty powinny być idealnie wypastowane, a pasek do nich dopasowany. Nie zapomnij o nadgarstku, na który powinieneś założyć elegancki zegarek. Równie ważne są spinki do mankietów, których oczywiście najważniejszą funkcją jest ich spięcie. Dodatkowo są doskonałym przykładem męskiej biżuterii. To właśnie z jej pomocą możesz pokazać swój styl. Założenie wyjątkowych spinek to prosty sposób na spersonalizowanie stroju, co wyróżni cię na tle innych.

ycipk-1s6lf5

Na jakie okazje zakładać spinki?

Większość mężczyzn kojarzy ten dodatek z wyjątkowo eleganckim i formalnym strojem, jednak nie jest to właściwa opinia. Spinki do mankietów mogą oczywiście być bardzo wyszukane i szykowne, jednak warto mieć w swojej szafie również takie, które możesz założyć także podczas codziennego komponowania stroju. Wszelkie koszule z mankietami, których krój i projekt pozwala na założenie spinek, będą odpowiednie. Nawet jeśli do takiej koszuli dobierzesz jeansy lub materiałowe spodnie, możesz urozmaicić swój ubiór tym oryginalnym dodatkiem. Niby szczegół, a zrobi różnicę.

ycipk-1s6lf5
iStock.com
Podziel się

Rodzaje spinek do mankietów

Spinki, jak każdy dodatek, mogą diametralnie się od siebie różnić. Najważniejszą różnicą jest ich styl – dzielimy go na elegancki oraz casualowy, czyli codzienny. Niektóre ze spinek już na pierwszy rzut oka wyglądają na takie, które najbardziej będą pasować do szykownego garnituru. Inne z kolei możesz nosić nawet na co dzień – do pracy czy na kolację w restauracji. Inną sprawą jest kształt – to kryterium zależy już tylko i wyłącznie od twojego gustu. Okrągłe, kwadratowe, o niestandardowym wyglądzie lub zupełnie oryginalne – dobierz je do stroju, do którego najczęściej będziesz je nosić.

ycipk-1s6lf5

Dobieramy spinki do stroju

Pomijając rodzaje tego dodatku, warto zwrócić uwagę na jego kolorystykę. Nawet najbardziej szalone modele, które bywają bardzo kolorowe i wyróżniające się, powinny harmonijnie współgrać z tym, co masz na sobie. Jeśli wybierzesz błyszczące spinki, zadbaj o to, by korespondowały z kopertą twojego zegarka lub klamrą paska. Stylizacja będzie wtedy zbalansowana i z pewnością będzie wyglądać na dopracowaną. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić. Wybierając bardzo wyraziste i rzucające się oczy spinki, załóż spokojniejszy krawat i koszulę w stonowanym kolorze. Ta zasada działa także w drugą stronę. Bardzo wzorzysta i kolorowa koszula nie będzie dobrze wyglądać z równie oryginalnymi spinkami. W takim przypadku postaw na gładkie, klasyczne modele.

ycipk-1s6lf5
iStock.com
Podziel się
ycipk-1s6lf5
ycipk-1s6lf5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s6lf5