Trwa ładowanie...

Niebezpieczna poszetka. Co trzeba wiedzieć, żeby ją nosić?

Choć poszetki, jako element męskiego stroju, są znane od wielu lat, w Polsce na dobre zagościły w kieszeniach marynarek dopiero kilka lat temu. I podobnie, jak wszędzie indziej, pierwsi zaczęli nosić je dziennikarze.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Niebezpieczna poszetka. Co trzeba wiedzieć, żeby ją nosić?Źródło: WP.PL, fot: Wikimedia Commons/PocketSquareZ
d2kkl2a
d2kkl2a

Też od telewizyjnych prezenterów wzięła się nazwa sposobu złożenia poszetki. TV fold polega na takim ułożeniu, aby z brustaszy wystawał niezbyt szeroki pasek materiału. Jest to bardzo klasyczny i elegancki sposób włożenia poszetki, więc polecany jest na oficjalne okazje. Ważne, żeby była to biała, lniana poszetka, czyli najbardziej klasyczna i elegancka wersja. Dlaczego lniana?

Najczęściej poszetki są lniane i jedwabne oraz mogą być bawełniane. Zdarzają się też takie z poliestru. Jednak w przypadku tak małego dodatku nie warto oszczędzać. Nikt nie zmusza do ich noszenia, więc jeśli już to robimy, warto zadbać o odpowiednie materiały. Lniane poszetki są szorstkie, więc w przypadku TV fold nie trzeba będzie jej poprawiać. W tym ułożeniu poszetki ważne jest, aby materiał się nie przesuwał, a len to zapewnia. Natomiast jedwabne są bardziej śliskie i łatwiej je układać. Dzięki temu można je włożyć do brustaszy na wiele sposobów.

Jak już jesteśmy przy materiałach to trzeba wspomnieć o wykończeniu poszetek. Jej brzegi powinny być ręcznie obszyte w rulonik. Świadczy to o ręcznej robocie i wysokiej jakości. Nawet zdarzają się mężczyźni, którzy tak układają poszetkę, żeby było widać ten rulonik.

d2kkl2a

Poniekąd jest to odpowiedź na masę tanich i źle dobranych poszetek. Największym błędem jest poszetka o takim samym kolorze, wzorze i materiale, jak krawat. Takie połączenie można zobaczyć, bo występuje w gotowych zestawach krawatów i poszetek. Co gorsze, czasami nie ma tam poszetki, a tylko kawałek materiału na kartoniku mający ją udawać.

W takim razie, jeśli poszetka nie może być taka sama jak krawat to jaka powinna być? Tutaj pojawia się problem, bo powinna ona komponować się z całym strojem. Jednak nie ma jasnych zasad, co to znaczy. Trzeba zdać się na własne, lub cudze, poczucie estetyki i gust.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2kkl2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kkl2a