Trwa ładowanie...
18-10-2010 13:37

Niesamowite, przeprowadzka obniża libido u mężczyzn!

Niesamowite, przeprowadzka obniża libido u mężczyzn!Źródło: Thinkstock
d130gik
d130gik

Jak dowodzą najnowsze badania amerykańskich naukowców, Twoja potencja jest zagrożona nawet wtedy, gdy zamierzasz zmienić miejsce zamieszkania!

Przeprowadzka do innego kraju może obniżyć libido u mężczyzn, a także osłabić ich odporność na choroby przez zmianę poziomu testosteronu w organizmie - donoszą naukowcy.

Hormony, takie jak testosteron czy estradiol, mają znaczenie w wielu problemach zdrowotnych związanych ze starzeniem się, w tym także z nowotworem i utratą wytrzymałości kości. Jednak skłonność do takich schorzeń jest zróżnicowana w zależności od położenia geograficznego. Na przykład mężczyźni żyjący w Azji są mniej podatni na rozwój raka prostaty niż mieszkańcy Stanów Zjednoczonych czy Europy.

Aby sprawdzić, czy różnice w podatności na choroby wiąże się z różnym poziomem hormonów Jane Cauley z University of Pittsburgh, w Pensylwanii, porównał poziom testosteronu i estradiolu zawarty w próbkach krwi pobranych od 5000 mężczyzn do 65 roku życia, mieszkających w Hong Kongu, Japonii, Szwecji, Tobago i USA.

d130gik

Po uwzględnieniu ich wieku i masy ciała Cauley zidentyfikował wiele różnic pomiędzy poszczególnymi uczestnikami badania. Choć całkowity poziom testosteronu był podobny u mężczyzn ze Szwecji, Tobago i USA, to jednak był on wyższy od wyników mieszkańców Hong Kongu i Japonii o 16 procent.

Azjaci, którzy jednak przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych wykazywali poziom testosteronu podobny do Europejczyków, co sugeruje, że środowisko wpływa również na tą kwestię. Cauley sugeruje, że ważną rolę mogła tu odgrywać dieta.

Poziom testosteronu wiąże się z chorobami układu krążenia i demencją. Zmiany zarówno w poziomie testosteronu, jak i estradiolu, wpływają na libido. Najnowsze dane wykazały również powiązania pomiędzy estradiolem a cukrzycą typu 2.

"Równie prawdopodobne jest jednak, że to choroby wpływają na poziom hormonów, więc może to działać w dwie strony"- twierdzi Ilpo Huhtaniemi z Imperial College

London. (PAP) nic/ tot/ WPsrg/rts

d130gik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d130gik