ycipk-wktl6y

Niewidoczne skarpetki. Wygoda i dobry wygląd przede wszystkim

Latem nie należy rezygnować ze skarpet. Bez nich szybko nabawisz się odcisków i otarć, odczujesz również dyskomfort stóp. Jeśli nie wyobrażasz sobie noszenia skarpet latem, te, które zwykle zakładasz, są niedostosowane do warunków pogodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewidoczne skarpetki to sposób na należyty komfort stóp latem
Niewidoczne skarpetki to sposób na należyty komfort stóp latem (Shutterstock.com)
ycipk-wktl6y

Lekkie spodenki i buty nie wyglądają dobrze w połączeniu z długimi, grubymi skarpetami. Z drugiej strony całkowita rezygnacja ze skarpet może rodzić wiele problemów. Stopa będzie się pocić i ślizgać w bucie, a to z biegiem czasu może prowadzić do otarć i podrażnień. Latem lepiej będzie wybrać coś lekkiego i nierzucającego się w oczy. Najlepszym rozwiązaniem będą niewidoczne mikrostopki, które możesz założyć do każdego rodzaju obuwia.

Do prawie każdego rodzaju obuwia

ycipk-wktl6y

Oczywiście są buty, do których niezależnie od pory roku wskazane jest zakładanie skarpet. Tyczy się to głównie wszelkiego rodzaju półbutów. W przypadku obuwia sportowego lub butów żeglarskich czy espadryli można sobie pozwolić na odsłoniętą kostkę, a nawet jest ona wskazana. To, że skarpet nie widać, nie musi wcale oznaczać, że ich nie ma. Dobrym rozwiązaniem dla panów, którzy dbają o wygląd i jednocześnie chcą zachować komfort stóp, będą mikrostopki.

To dobry kompromis między wygodą i elegancją. Są niewielkie, dobrze dopasowane do kształtu stopy i przede wszystkim higieniczne. Jeśli więc twoje stopy latem źle znoszą zwykłe skarpetki, lepiej postawić na te typowo letnie.

Bambus zamiast bawełny

ycipk-wktl6y

Skarpetki na lato powinny być wykonane z odpowiedniego materiału, który zapewni stopom należytą cyrkulację powietrza. Dlatego w cieplejsze dni warto postawić na wiskozę bambusową. Tego typu włókno jest nie tylko bardzo miłe w dotyku, ale również odpowiednio cienkie i delikatne, dzięki czemu zapewnia należytą oddychalność stopy nawet w pełnym obuwiu. Dodatkowo mikrostopki bambusowe są o wiele wygodniejsze niż wkładka i wyściółka buta.

Jednocześnie skarpetki dają przyjemne uczucie ochłodzenia, a to dzięki szybkiemu odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz. To sprawi, że stopy przez długi czas pozostaną suche, a to rozwiąże problem przykrych zapachów.

Do długich i krótkich spodni

Niewidoczne skarpetki to naturalne dopełnienie stylizacji z szortami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by połączyć je również z dłuższymi nogawkami. Trzeba przy tym zachować odpowiednie wyczucie dobrego smaku. Jeśli chcesz założyć długie spodnie, lepiej postawić na krótsze nogawki, które odsłaniają kostkę.

ycipk-wktl6y
Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-wktl6y

ycipk-wktl6y
ycipk-wktl6y