Trwa ładowanie...

Niewielki gadżet o wielkich możliwościach. Nawet nie wiesz, jak bardzo go potrzebujesz

Otwieracz do puszek, kapsli, nożyczki, niewielki śrubokręt czy dobrze tnące ostrze – nigdy nie wiadomo, kiedy te akcesoria mogą nam się przydać. Codzienność potrafi zaskoczyć i grunt, by na nieprzewidziane być dobrze przygotowanym. Ze scyzorykiem Victorinox to dużo łatwiejsze.

Płatna współpraca z Victorinox
 Źródło: materiały partnera
d3t9n8m
d3t9n8m

Victorinox to producent oryginalnych szwajcarskich scyzoryków. Doskonale znana na całym świecie firma wyróżnia się długą tradycją. Początki marki sięgają 1884 r. i niewielkiego warsztatu produkującego noże w szwajcarskim Ibach. Dziś wymyślony przez Karla Elsenera Swiss Army Knife™ jest globalnym synonimem dobrego przygotowania, także w codziennych sytuacjach. Bo nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć.

Zawsze gotowy do działania

Zdziwilibyście się, jak wiele zastosowań może mieć scyzoryk. Na początek otwieranie puszek typu konserwa (nie ma nic gorszego niż urwana zawleczka) czy butelek z kapslem. To lato upłynie pod znakiem dwóch ważnych wydarzeń sportowych: trwających właśnie mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz rozpoczynających się na przełomie lipca i sierpnia Igrzysk Olimpijskich. Powodów do wspólnego kibicowania biało-czerwonym czy świętowania kolejnych medali zdobytych w Paryżu przy butelce ożywczego napoju na pewno nie zabraknie.

Niezależnie od miejsca, w którym przyjdzie wam sięgać po butelkę schłodzonego napoju – przyda wam się otwieracz do kapsli, a i korkociąg może okazać się niezbędny. Narzędzia te znajdziecie w najróżniejszych modelach scyzoryków Victorinox, np. w Huntsmanie. Ten mierzący 91 mm długości i warzący 90 g scyzoryk ma aż 15 różnych narzędzi, w tym m.in. dwa śrubokręty i piłę do drewna – to już oczywiście na inne okazje, a także wykałaczkę.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Do kibicowania przydadzą się na pewno reprezentacyjna koszulka z najnowszej kolekcji czy kibicowska trąbka – emocjom w którymś momencie trzeba w końcu dać upust. Gdy już odbierzecie paczkę z zamówionymi akcesoriami, wystarczy, że sięgniecie do kieszeni, by przy użyciu precyzyjnie tnącego ostrza zamkniętego np. w funkcjonalnym i eleganckim scyzoryku Spartan Wood błyskawicznie otworzyć pudełko. Zastosowane w tym modelu okładziny z drzewa orzechowego – naturalny układ słojów sprawia, że każdy scyzoryk jest niepowtarzalny – skrywają 10 podstawowych narzędzi, w tym duże i małe ostrze czy przyrząd do zdejmowania izolacji np. z różnego rodzaju przewodów.

d3t9n8m

Co ciekawe, przy odrobinie kreatywności wspomniany już otwieracz do puszek może mieć zupełnie nieoczywiste zastosowanie. Lubicie przemierzać miasto rowerem, a może na dwóch kółkach docieracie z domu do pracy i z pracy do domu? Pewnie nieraz doświadczyliście sytuacji, w której przy kolejnym obrocie koła z niewiadomych przyczyn spadł wam łańcuch. Nie musicie już wozić ze sobą specjalnych akcesoriów rowerowych. Wystarczy, że sięgniecie do kieszeni po scyzoryk, np. Pioneer X Alox i korzystając z otwieracza do puszek, umieścicie łańcuch z powrotem na zębatce. Pioneer X posiada też szereg innych narzędzi – łącznie jest ich dziewięć, w tym m.in. precyzyjne nożyczki, uniwersalne stalowe ostrze czy śrubokręty 3 i 7 mm. Całość zamknięta jest w solidnej i odpornej na uszkodzenia obudowie – w sam raz na rower.

Wiele funkcji w niewielkim przedmiocie

Jak bardzo irytujące potrafią być metki w ubraniach czy – o zgrozo! – wiszące nitki, szczególnie gdy spieszymy się na ważne spotkanie i zależy nam na dobrym wrażeniu, wie chyba każdy. W takiej sytuacji warto sięgnąć po nożyczki, w które wyposażony jest m.in. niewielki scyzoryk Classic SD. To kompaktowe narzędzie – o długości zaledwie 58 mm i wadze 21 g – posiada także pilniczek do paznokci, małe ostrze, śrubokręt, pęsetę i wykałaczkę.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Lekki i niewielki, choć o dużych możliwościach, jest także Climber. Ten wyposażony w 14 praktycznych narzędzi scyzoryk pozwala wznieść się na wyżyny, jeśli chodzi o odpowiedź na codzienne wyzwania. Przeprowadzka, szybkie spotkanie po pracy z kolegami czy weekendowy wypad za miasto – Climber można spokojnie wykorzystać przy różnych zadaniach. Okładziny skrywają m.in. nożyczki, wielofunkcyjny hak oraz śrubokręty 3 i 6 mm, co nie tylko daje poczucie gotowości, ale też motywuje do działania.

d3t9n8m

Pozostając w temacie niewielkich rozmiarów, dla tych wszystkich, którzy ograniczają noszone przy sobie przedmioty do absolutnego minimum, Victorinox stworzył doskonałe rozwiązanie – Swiss Card Classic. W tej niepozornej i płaskiej obudowie – jej wysokość to zaledwie 4 mm – przypominającej kartę bankomatową znajduje się sporo użytecznych narzędzi. Mamy tu małe ostrze, nożyczki, pilniczek do paznokci, szpilkę, pęsetę, wykałaczkę, a nawet linijkę i długopis z wkładem napełnianym pod ciśnieniem – ile razy będąc w urzędzie czy na poczcie szukaliście długopisu, ale jak na złość nigdzie nie mogliście go dostrzec? Wszystko, co przydaje się w codziennym życiu w mieście, można teraz schować w portfelu lub kieszeni. To rozwiązanie doceni każdy mężczyzna, który nie lubi nosić ze sobą wielu przedmiotów, ale lubi być przygotowanym na różne sytuacje.

Bycie przygotowanym ułatwia życie

To tylko niektóre przykłady zastosowań scyzoryka w codziennym życiu. Każdy z was na pewno potrafi ułożyć własną, zupełnie inną lub dużo dłuższą, listę. A co więcej, rozszerzać ją z każdym kolejnym życiowym doświadczeniem. Bo wszystko, o czym tu mówimy sprowadza się do kreatywnej reakcji na to, co nie miało prawa się wydarzyć, a jednak się wydarzyło.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Tak rozumianą pomysłowość niewątpliwie wspiera Victorinox. Szwajcarska marka od lat rozwija swoje produkty, dostarczając na rynek wciąż nowe i przemyślane rozwiązania. Co ważne, firma słynie z doskonałej szwajcarskiej jakości widocznej w najdrobniejszych szczegółach oraz niezawodności. Wybrany model nie tylko więc sprawdzi się w najróżniejszych sytuacjach, ale też długo nam posłuży.

d3t9n8m

Myśląc o tym, jak zaskakujące wyzwania potrafi przynieść każdy kolejny dzień, trudno nie zgodzić się ze strategią Victorinox, że "Bycie przygotowanym ułatwia życie". Mając Swiss Army Knife™ przy sobie, zawsze będziemy w gotowości do działania. Tak wiele najróżniejszych funkcji zamkniętych w niewielkim przedmiocie pozwala stawić czoła praktycznie każdej, nawet najbardziej nieprzewidzianej, sytuacji.

Przekonajcie się sami! Scyzoryki Victorinox znajdziecie w sklepie przy ul. Ptasiej 6 w Warszawie oraz na oficjalnej stronie producenta.

Płatna współpraca z Victorinox
d3t9n8m
d3t9n8m