Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Niezbędnik kosmetyczny każdego brodacza

Broda już na dobre wróciła do łask i na ulicach można zobaczyć coraz więcej brodatych mężczyzn. Samo wyhodowanie brody nie jest może dużym wyzwaniem w przeciwieństwie do jej pielęgnacji. Zdecydowanie warto zadbać o kondycję swojej brody – dotyczy to nie tylko jej regularnego podcinania czy trymowania, ale też używania odpowiednich kosmetyków. Jakie kosmetyki powinny na stałe zagościć w arsenale każdego brodacza?

Share
 Źródło: materiały partnera
d2mvom3

Zupełna podstawa, czyli olejek do brody

Zacznijmy od najpopularniejszego produktu dla brodaczy, jakim jest olejek do brody. Ten kosmetyk ma bardzo dużo właściwości, które pomogą we właściwej pielęgnacji i utrzymaniu zarostu w dobrej kondycji.

Dlaczego warto olejować brodę? Jest kilka powodów:

  • olejek do brody pozwala na łatwiejsze ułożenie i czesanie brody;
  • dzięki olejkowi do brody nasz zarost stanie się bardziej miękki i milszy w dotyku;
  • regularne olejowanie brody dostarcza włosom substancji odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju i porostu włosów;
  • olejek do brody nawilża nie tylko brodę, ale także skórę pod nią, dzięki czemu jest ona w lepszej kondycji;
  • olejek tworzy na powierzchni włosa warstwę ochronną, która jest w stanie uchronić brodę przed zanieczyszczeniami czy wysoką temperaturą;
  • olejki do brody ładnie pachną i po użyciu zostawiają za ich użytkownikiem przyjemny zapach.
d2mvom3

Jak widać po powyższej liście, olejek do brody jest popularnym kosmetykiem nie bez przyczyny. Jego regularne stosowanie powinno wzmocnić i odżywić zarost, co w efekcie sprawi, że będzie on bardzo bujny i gęsty.

Szampon do brody

W kosmetycznym arsenale brodacza nie powinno także zabraknąć szamponu do zarostu. Tego typu kosmetyk jest w stanie oczyścić nasz zarost po każdym dniu spędzonym na pracy, jedzeniu i innych czynnościach, które mogą go ubrudzić.

Dlaczego powinno się używać dedykowanego szamponu do brody zamiast klasycznych produktów do włosów? Wynika to z innej specyfiki włosa – włos z brody będzie zdecydowanie grubszy i mocniejszy niż włos z głowy, więc do jego prawidłowego oczyszczenia niezbędne są inne środki.

Kartacz, czyli szczotka do brody

Chociaż nie jest to kosmetyk, nie może zabraknąć go na tej liście. Regularne szczotkowanie, podobnie jak olejek do brody, jest gwarancją utrzymania zarostu w dobrej kondycji. Należy pamiętać o tym, że skóra pod zarostem się łuszczy, podobnie jak inne fragmenty naskórka na całym ciele. Jednakże, ze względu na obecność zarostu, nie może ona swobodnie odpaść, tylko zatrzymuje się między włosami. W celu pozbycia się tego problemu dobrze jest użyć kartacza – jego gęste i grube włosie wniknie w każdy zakamarek zarostu i pomoże w jego dokładnym oczyszczeniu.

d2mvom3

Zestaw brodacza – podsumowanie

Jest jeszcze wiele produktów związanych z zarostem, które mogłyby być tutaj uwzględnione, tak jak wosk do stylizacji zarostu. Jednakże powyższe produkty to niezbędne minimum, żeby cieszyć się gęstym i bujnym zarostem. Zdecydowanie nie należy lekceważyć aspektu pielęgnacji brody – nieostrzyżona czy niewyczesana broda nie będzie stanowiła dobrej wizytówki dla żadnego brodatego mężczyzny

Artykuł sponsorowany
d2mvom3
d2mvom3