Trwa ładowanie...
d40k7n2
Ciekawostki

Nieznany Świat: na planie filmu "Zjawa"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieznany Świat: na planie filmu "Zjawa"
(mat. producenta)
d40k7n2

Dokument „Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” to niezwykła, osobista opowieść Alejandro Gonzáleza Iñárritu - nagrodzonego Oscarem twórcy filmu „Zjawa” - odkrywająca kulisy pracy na planie produkcji. Zostaną w niej przedstawione również rozmowy z członkami ekipy, w tym z odtwórcą głównej roli - Leonardo DiCaprio. Polską premierę widzowie National Geographic Channel zobaczą w piątek, 5 lutego, o godz. 22:00.

„Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” odsłania kulisy powstania nominowanej do Oscara i nagrodzonej Złotym Globem produkcji „Zjawa”, opartej na biograficznej powieści Michaela Punke o amerykańskim traperze i podróżniku Hugh Glassie. Opowieść poprowadzą reżyser filmu Alejandro González Iñárritu („Birdman”, „21 gramów”) oraz członkowie ekipy, w tym Leonardo DiCaprio, wcielający się w postać głównego bohatera.

"Trzeba być szalonym, aby podjąć się realizacji takiego filmu, jak ten. Ta cała fizyczność, specyfika tamtych czasów, natura, to wszystko jest naprawdę niesamowite. Zawsze chciałem tego doświadczyć. Pomyślałem więc, że byłoby cudownie spędzić rok w dziczy. Nie wiem, co sobie wtedy wyobrażałem, to było naprawdę szalone, ale ta potrzeba była silniejsza ode mnie" - powiedział Alejandro González Iñárritu.

d40k7n2

"Kolejne sceny kręciliśmy w bardzo odległych lokalizacjach, dojazd i powrót zabierał nam około 40 procent dnia. Były to jednak miejsca niezwykłe i zapierające dech w piersiach, sprawiały wrażenie nietkniętych przez cywilizację" - dodał reżyser.

W dokumencie widzowie poznają również relacje rdzennych Amerykanów pracujących przy produkcji filmu fabularnego. Opowiedzą oni o ich współczesnych problemach oraz o tym, jak wydarzenia historyczne przedstawione w "Zjawie" zmieniły na zawsze społeczność indiańską w Ameryce Północnej.

"Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa" - premiera 5 lutego, o godz. 22:00 tylko na National Geographic Channel.

d40k7n2

Podziel się opinią

Share

d40k7n2

d40k7n2