Trwa ładowanie...
d384s07
Forma

Niezwykłe mistrzostwa! Co oni wyprawiają?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykłe mistrzostwa! Co oni wyprawiają?
(AFP)
d384s07

Choć sama konkurencja znana jest od lat, do dzisiaj wzbudza nie lada emocje. Jej początki sięgają XII wieku kiedy to stanowiła rodzaj treningu hinduskich zapaśników. Mallakhamb - czyli taniec na palu - dziś jest indyjskim sportem narodowym, a popisy "tancerzy" zachwycają coraz większe rzesze ludzi.

Pal liczy sobie ok 2,5 metra wysokości i ma 55 cm obwodu, zakończony jest podstawą o obwodzie 35 cm, na której trzeba utrzymać równowagę!

W tym roku mistrzostwa obchodziły swój 25-letni jubileusz.

d384s07

Uczestnikami zawodów są przedstawiciele 29 indyjskich stanów, zazwyczaj nastoletni chłopcy - zdarzają się jednakże przypadki chłopaków zdecydowanie młodszych, jak i facetów dużo starszych -których ciała są u szczytu wieku dojrzewania.

Nie musimy dodawać, że w tym co robią są naprawdę niesamowici. Czy patrząc na nich nie odnosisz wrażenia, że Twoje ciało jest podobne do worka z piaskiem, podczas gdy ich ciała, to czysta guma, odporna na urazy i ból, zdolna przybierać wszelkie możliwe kształty?

A może Ty sam potrafiłbyś w taki sposób balansować swoim ciałem i wyczyniać takie akrobacje? Dodajmy, że punktem obowiązkowym programu jest spadek głową w dół, z co najmniej kilkudziesięciu centymetrów, zakończony uchwyceniem pala dłońmi tuż nad ziemią.

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07