Trwa ładowanie...
17-08-2010 13:46

Niezwykłe mistrzostwa! Co oni wyprawiają?

Niezwykłe mistrzostwa! Co oni wyprawiają?Źródło: AFP
d2iiv07

Choć sama konkurencja znana jest od lat, do dzisiaj wzbudza nie lada emocje. Jej początki sięgają XII wieku kiedy to stanowiła rodzaj treningu hinduskich zapaśników. Mallakhamb - czyli taniec na palu - dziś jest indyjskim sportem narodowym, a popisy "tancerzy" zachwycają coraz większe rzesze ludzi.

Pal liczy sobie ok 2,5 metra wysokości i ma 55 cm obwodu, zakończony jest podstawą o obwodzie 35 cm, na której trzeba utrzymać równowagę!

W tym roku mistrzostwa obchodziły swój 25-letni jubileusz.

d2iiv07

Uczestnikami zawodów są przedstawiciele 29 indyjskich stanów, zazwyczaj nastoletni chłopcy - zdarzają się jednakże przypadki chłopaków zdecydowanie młodszych, jak i facetów dużo starszych -których ciała są u szczytu wieku dojrzewania.

Nie musimy dodawać, że w tym co robią są naprawdę niesamowici. Czy patrząc na nich nie odnosisz wrażenia, że Twoje ciało jest podobne do worka z piaskiem, podczas gdy ich ciała, to czysta guma, odporna na urazy i ból, zdolna przybierać wszelkie możliwe kształty?

A może Ty sam potrafiłbyś w taki sposób balansować swoim ciałem i wyczyniać takie akrobacje? Dodajmy, że punktem obowiązkowym programu jest spadek głową w dół, z co najmniej kilkudziesięciu centymetrów, zakończony uchwyceniem pala dłońmi tuż nad ziemią.

d2iiv07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iiv07