Trwa ładowanie...
18-10-2013 10:58

Nikon D5300 nowa propozycja dla kreatywnych fotografów

Nikon D5300 nowa propozycja dla kreatywnych fotografówŹródło: info.prasowa/nikon
d1dy2g5
d1dy2g5

Firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek modelu Nikon D5300 – pierwszej lustrzanki cyfrowej formatu DX wyposażonej we wbudowany moduł WiFi oraz GPS. Aparat wyróżnia się także matrycą CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli zaprojektowaną bez optycznego filtra dolnoprzepustowego, nowym wysokowydajnym procesorem obrazu EXPEED 4 oraz ruchowym ekranem LCD o przekątnej 3,2 cala, dzięki którym Nikon D5300 pozwoli na rejestrowanie i natychmiastowe udostępnianie malowniczych scen z niesłychanym bogactwem szczegółów.

"Nikon D5300 to aparat dla kreatywnych, aktywnych osób, które chcą przedstawić swój sposób postrzegania świata. Dzięki wbudowanym modułom Wi-Fi i GPS oraz zaawansowanym funkcjom i parametrom, takim jak wysokowydajny procesor przetwarzania obrazu EXPEED 4 firmy Nikon czy czułość do ISO 12800, Nikon D5300 ustanawia nowy standard dla udostępniania zdjęć i filmów. Ergonomiczna konstrukcja oraz duży ruchomy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości sprawiają, że korzystanie z aparatu jest prawdziwą przyjemnością” – mówi Marina Gurevich, kierownik ds. produktów w dziale konsumenckich lustrzanek cyfrowych w firmie Nikon Europe.

Wbudowana obsługa sieci Wi-Fi
Model D5300 jest pierwszą lustrzanką cyfrową firmy Nikon wyposażoną w moduł Wi-Fi. Rozwiązanie to umożliwia przesyłanie zdjęć wysokiej jakości bezpośrednio z aparatu do dowolnego urządzenia inteligentnego z systemem operacyjnym iOS™ lub Android™ , a następnie do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter.

Wbudowany moduł GPS
Wbudowany moduł GPS pozwala na łatwe dodawanie znaczników geograficznych bez korzystania z zewnętrznych adapterów. Dzięki temu w danych EXIF można zapisać dodatkowe informacje dotyczące lokalizacji, takie jak długość i szerokość geograficzna oraz wysokość nad poziomem morza. Ponadto, moduł GPS pozwala na śledzenie tras wypraw, działając również wtedy, gdy aparat jest wyłączony . Oprogramowanie ViewNX 2 firmy Nikon pozwala na tworzenie efektownych map podróży i prezentowanie ich w NIKON IMAGE SPACE lub w innym serwisie udostępniania zdjęć oraz serwisie społecznościowym z obsługą danych GPS, takim jak Flickr.

d1dy2g5

Sercem modelu D5300 jest matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli, która umożliwia rejestrowanie realistycznych i bogatych w szczegóły zdjęć. Dzięki brakowi optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF) optymalnie wykorzystuje ona każdy piksel, odwzorowując obrazy z wyjątkową dokładnością. Najsubtelniejsze faktury, takie jak włosy czy pióra, są rejestrowane z niezwykłą precyzją.

Wysoka czułość ISO (do 12800, z możliwością zwiększenia do odpowiednika 25600) w połączeniu z nowym, wysokowydajnym procesorem przetwarzania obrazu EXPEED 4 firmy Nikon zapewnia doskonałą jakość zdjęć wykonanych nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Niezwykle precyzyjny, 2016-pikselowy czujnik pomiaru ekspozycji RGB przekazuje dane do systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje automatyczne ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu bieli, gwarantując najwyższą jakość obrazu. Ulotne, dynamiczne ujęcia można z łatwością uchwycić dzięki funkcji zdjęć seryjnych z prędkością do 5 klatek na sekundę oraz inteligentnemu 39-polowemu systemowi autofokusa z dziewięcioma polami krzyżowymi w centrum kadru.

Inspirujące filmy Full HD
Funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia nagrywanie płynnych filmów Full HD o dużej szczegółowości z prędkością do 50p/60p. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku zapisu wideo. Dzięki ciągłemu autofokusowi w trybie podglądu na żywo można zachować ostrość nawet w trakcie filmowania dynamicznych scen, korzystając z opcji AF ze śledzeniem obiektu lub AF z priorytetem ostrości twarzy. Dzięki wbudowanemu w aparat mikrofonowi stereofonicznemu i kompatybilności z zewnętrznym mikrofonem stereofonicznym ME-1 firmy Nikon można łatwo nagrać materiały z wiernym i czystym dźwiękiem.

Aby zaprezentować swoje dzieła, wystarczy podłączyć aparat bezpośrednio do telewizora HD przez wyjście HDMI i cieszyć się filmami oraz zdjęciami w najwyższej rozdzielczości.

d1dy2g5

Inteligentna konstrukcja
Nikon D5300 został wyposażony w mniejszy i lżejszy korpus (waży jedynie 480 g bez baterii i karty pamięci) niż poprzedni model Nikon D5200. Jednocześnie aparat oferuje użytkownikom większy, ruchomy wyświetlacz LCD. Rozwiązanie to ułatwiło rejestrowane niestandardowych ujęć, zarówno w przypadku fotografowania, jak i filmowania. Funkcja regulacji jasności pozwala na poprawę widoczności obrazu na ekranie podczas pracy przy jaskrawym świetle lub w zacienionych miejscach. Dzięki układowi luster o nowej konstrukcji, powiększenie wizjera podwyższono do ok. 0,82x, co dodatkowo ułatwia komponowanie kadru.

Wyjątkowa ergonomia, czytelne menu i przyciski bezpośredniego dostępu do często używanych funkcji, np. nagrywania filmów D-Movie i podglądu na żywo, umożliwiają szybką i swobodną obsługę oraz skupienie się na kreatywnych pomysłach.

Nikon D5300 oferowany jest w kolorach czarnym, czerwonym lub szarym. Data wprowadzenia modelu oraz cena nie zostały jeszcze ustalone.

d1dy2g5

Podsumowanie najważniejszych funkcji:
 - Wbudowane moduły Wi-Fi i GPS.
 - Matryca formatu DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego.
 - Doskonała jakość zdjęć nawet przy słabym świetle dzięki czułości ISO 100–12800 (z możliwością zwiększenia do odpowiednika ISO 25600).
 - Szybki i wydajny procesor przetwarzania obrazu EXPEED 4.
 - 39-polowy AF z dziewięcioma polami krzyżowymi w centrum kadru.
 - 2016-pikselowy czujnik pomiaru ekspozycji RGB z systemem rozpoznawania scenerii firmy Nikon.
 - Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 5 kl./s.
 - Duży ruchomy wyświetlacz LCD o przekątnej 8,1 cm (3,2 cala), szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów.
 - Nagrywanie filmów Full HD 1080/50/60p.
 - Wyjście HDMI.
 - Wbudowany mikrofon stereofoniczny oraz obsługa mikrofonu zewnętrznego ME-1 firmy Nikon.
 - HDR i aktywna funkcja D-Lighting.
 - Efekty specjalne do zdjęć i filmów.
 - 16 programów tematycznych.
 - Wizjer o podwyższonym powiększeniu (ok. 0,82x) dzięki układowi luster o nowej konstrukcji.
 - Niewielki, lekki korpus: ok. 125×98,0×76,0 mm. Aparat waży jedynie 480 g (bez akumulatora i karty pamięci).
 - Stabilny uchwyt dla bezpiecznej obsługi.
 - Udoskonalony graficzny interfejs użytkownika z wyraźniejszymi menu.
 - Trzy kolory korpusu do wyboru: czarny, czerwony i szary.
 - Możliwość rozbudowy zestawu fotograficznego: zgodność ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX oraz wybranymi lampami błyskowymi firmy Nikon.
 - Szerokie możliwości kreatywnego użycia światła dzięki możliwości zastosowania lamp błyskowych firmy Nikon, takich jak SB-400 i SB-700.
 - Obsługa bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-R10/WR-T10 pozwalających sterować funkcjami aparatu na odległość, nawet jeśli między użytkownikiem a aparatem znajdują się przeszkody.

Informacja prasowa - Nikon Polska

d1dy2g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dy2g5