Trwa ładowanie...
27-02-2014 14:09

Niszczycielska moc mężczyzn – czyli jak niszczymy sprzęt o wartości ponad 11 tysięcy złotych?

Niszczycielska moc mężczyzn – czyli jak niszczymy sprzęt o wartości ponad 11 tysięcy złotych?Źródło: info.prasowa/Nikon
d3x5wp4
d3x5wp4

Przeciętny mężczyzna niszczy w ciągu życia sprzęt elektroniczny o wartości 11 234 zł – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Nikon z okazji wprowadzenia na rynek wytrzymałych aparatów z wymienną optyką Nikon 1 AW1. Panowie są w tym względzie znacznie bardziej nieostrożni od kobiet. W ciągu ostatnich 5 lat blisko połowa mężczyzn (43%) uszkodziła co najmniej jeden gadżet, a jedna trzecia zniszczyła swój cenny sprzęt tak, że nie nadawał się do naprawy. Najczęściej ofiarą nieodpowiedniego traktowania padają laptopy (26%), smartfony (21%) oraz aparaty fotograficzne (18%).

Przeciętny Europejczyk jest właścicielem gadżetów elektronicznych o wartości ponad 13 000 zł , jednak cenny sprzęt nie jest właściwie chroniony. Jak pokazały badania, winę za zniszczenia domowej elektroniki najczęściej ponoszą mężczyźni.

W grupie panów, którzy uszkodzili sprzęt elektroniczny w ciągu ostatnich pięciu lat, czterech na dziesięciu (39%) rozbiło urządzenie, upuszczając je na podłogę. Częstą przyczyną uszkodzenia sprzętu jest też zalanie – 8% badanych przyznało się do zanurzenia gadżetu w napoju lub wylania go na urządzenie. Identyczny odsetek ankietowanych wskazał jako powód pozostawienie urządzenia bez nadzoru w rękach dziecka. W 6% przypadków właściciele nieopatrznie usiedli na sprzęcie, a jeden na dwudziestu respondentów uszkodził gadżet rzucając go na biurko lub do kolegi.

Co ciekawe - mimo, że kobiety zasadniczo obchodzą się ze sprzętem ostrożniej, dwa razy częściej niż mężczyznom zdarza im się upuścić elektroniczny gadżet do sedesu (odpowiednio 6% i 3% przypadków). Natomiast nieuważni mężczyźni (4%) częściej od kobiet (3%) doprowadzają do uszkodzenia urządzeń przez zabrudzenie ich jedzeniem.

Na szczycie listy gadżetów najczęściej uszkadzanych przez mieszkańców Europy znalazły się laptopy (26%), smartfony (21%) i aparaty fotograficzne (18%).

Średnia wartość niszczonych gadżetów
Tablet 667,8 zł
Smartfon 1 226,40 zł
Laptop 2 457 zł
Aparat cyfrowy 1 352,40 zł
Przenośny odtwarzacz muzyki 352,80 zł
Słuchawki nauszne 310,80 zł
Konsola do gier 655,20 zł

d3x5wp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x5wp4