Trwa ładowanie...

Nowa aplikacja ostrzega przed nadmiernym spożyciem alkoholu

Share
Nowa aplikacja ostrzega przed nadmiernym spożyciem alkoholu
Źródło: Shutterstock.com
d4p9hvn

Dobra wiadomość dla osób chcących ograniczyć spożycie alkoholu. Nowa aplikacja na smartfona będzie ostrzegać w razie przekroczenia dziennego lub tygodniowego limitu - informuje BMJ Innovations.

Aplikacja Acohol Tracker została opracowana przez lekarzy na podstawie zgromadzonych danych klinicznych. Użytkownicy zapisują ilość alkoholu spożytego w ciągu dnia. W przypadku, gdy zostaje przekroczona maksymalna norma, aplikacja wysyła ostrzeżenie. Zawiera także wbudowany program z terapią psychologiczną, numery telefonów zaufania dla alkoholików oraz linki do artykułów i stron, które mogą okazać się przydatne w trakcie walki z nałogiem.

"Nadmierne spożycie alkoholu zbiera każdego roku ogromne żniwo na całym świecie. Niestety, wiele ze stworzonych do tej pory aplikacji do walki z nałogiem nie zostało opartych na danych klinicznych i spełniają głównie rozrywkowe funkcje. Co najgorsze, niektóre wręcz promują spożycie alkoholu" - mówią twórcy innowacyjnej aplikacji.

Limity zostały określone na podstawie wytycznych dotyczących mężczyzn i kobiet w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Załączony do aplikacji kwestionariusz pozwala ocenić, czy spożycie alkoholu przez danego użytkownika klasyfikuje go w grupie ryzyka.

d4p9hvn

Podziel się opinią

Share
d4p9hvn
d4p9hvn