Trwa ładowanie...
d384s07
Nowa moda. Co dziesiąty mężczyzna chodzi od SPA
Ciekawostki

Nowa moda. Co dziesiąty mężczyzna chodzi od SPA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d384s07

Coraz mniej mężczyzn traktuje wizytę w SPA jako fanaberię. Wielu panów przywiązuje wagę do swojego wyglądu i korzysta z zabiegów, jakie proponują gabinety odnowy. Wśród nich największą popularnością cieszą się relaksujące masaże, peelingi i zabiegi złuszczające naskórek. Z badań wynika, że 30 proc. mieszkańców dużych miast uważa ofertę kierowaną do panów za zbyt ubogą, dlatego powstać zaczęły typowo męskie SPA.

– Mężczyźni coraz bardziej dbają o siebie i myślą o profilaktyce przeciwstarzeniowej. W tym celu przychodzą na zabiegi pielęgnujące z kosmetykami anti-aging. Również zakupują produkty do pielęgnacji domowej, a także poddają się troszeczkę bardziej inwazyjnym zabiegom złuszczającym bądź silnie nawadniającym skórę – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Aleksandra Zdonek, kosmetolog ze SPA Spearside.

d384s07

Co prawda pierwsza wizyta w ośrodku SPA może być dla mężczyzny dość krępująca, ale kosmetolodzy przekonują, że dobrze jest przełamać barierę i zapewnić sobie dawkę relaksu.

– Mężczyźni przychodzący do SPA zwykle borykają się z takimi problemami jak trądzik, cera mieszana, szara, zmęczona. Mają problemy z rumieniem, z rozszerzonymi naczynkami. Wielu panów ma cerę nadwrażliwą, która potrzebuje ukojenia i nawilżenia naskórka. Na pewno mogą skorzystać z zabiegów złuszczających: może to być mikrodermabrazja lub też terapia peelingiem chemicznym – tłumaczy Aleksandra Zdonek.

Z oferty SPA mężczyźni najczęściej wybierają masaże i zabiegi kosmetyczne. Ale w ośrodkach odnowy biologicznej panowie szukają już nie tylko relaksu i odpoczynku. Chcą także uzyskać profesjonalne porady dotyczące zdrowia i dbania o własny wygląd.

– Panom, którzy przychodzą do SPA z problemem wrastających włosków, możemy zaproponować zabiegi peelingujące, które zdecydowanie ograniczają wrastanie tych włosów w naskórek. Często panowie przychodzą ze skóra podrażnioną wrastaniem bądź goleniem. Wówczas możemy zastosować różne łagodzące zabiegi pielęgnujące z olejkami, maseczkami i przyjemnym masażem, który na pewno ukoi skórę – wyjaśnia Aleksandra Zdonek.

Z badań wynika, że ośrodki SPA odwiedza co dziesiąty Polak. Z myślą o mężczyznach powstają typowo męskie gabinety odnowy ze specjalnie przystosowaną ofertą.

Zobacz: Trening siłowy bez sprzętu!Trening siłowy bez sprzętu!

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07