Trwa ładowanie...
16-02-2011 11:40

Nowa plaga egipska

Nowa plaga egipskaŹródło: Thinkstockphotos
d2r4wz2

Męskim okiem

To prawdziwa plaga - około 40 procent kobiet w Egipcie regularnie znęca się nad swoimi partnerami. Najpopularniejszym narzędziem przemocy domowej jest... patelnia.

Naukowcy z egipskiego Ośrodka Badań Socjologicznych biją na alarm. Z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że Egipcjanki są najbardziej krewkimi kobietami na świecie. Spośród 150 wyrywkowo przebadanych kobiet w różnym wieku prawie połowa przyznała się do wybuchów gniewu, agresji i przemocy wobec partnera. Za najbardziej krewkie zostały uznane panie między 30 a 40 rokiem życia, mieszkanki dużych miast.

Socjologowie obliczyli, że najpopularniejszym narzędziem, którego panie używają do bicia mężczyzn jest patelnia. Korzysta z niej 27 procent badanych. 8,5 procent woli okładać partnera pięściami. Dla 4 procent idealnym jest natomiast połączenie dwóch powyższych metod.

d2r4wz2

[

]( #opinions )

Skąd się bierze agresja u pań? Większość twierdzi, że wszystkiemu winny jest brak uwagi ze strony partnerów. Panie kłócą się również o kwestie związane z wychowaniem potomstwa. Co ważnie - niemal wszystkie panie przyznały, że siłowe rozwiązanie sprzeczki jest ich zdaniem najskuteczniejszą metodą do osiągnięcia celu. I że po domowej bijatyce polepsza im się nastrój.

Zastanawia nas wyjątkowa krewkość pięknych potomkiń pięknej księżniczki Kleopatry. Być może wpływ na ich zachowanie ma fakt, że nawet tłukąc partnera patelnią są całkowicie bezkarne. Przemoc w stosunku do kobiet i dzieci w Egipcie jest bowiem uznawana za jedno z najcięższych przestępstw i może być karana nawet śmiercią.

Jedno jest pewne - zachowanie Egipcjanek zmienia całkowicie znaczenie określenia "słaba płeć". Pozostaje nam mieć nadzieję, że ta nowa egipska plaga nie rozprzestrzeni się na Europę. Jednak na wszelki wypadek zalecamy - bądźcie ostrożni w sporach z partnerkami. Zwłaszcza takimi, które dłoń zaciskają wymownie na rączce patelni.

(menonwaves)/PFi

d2r4wz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r4wz2