Trwa ładowanie...
28-09-2012 11:53

Nowa, wspaniała moda: odtwarzanie zdjęć z dzieciństwa!

Nowa, wspaniała moda: odtwarzanie zdjęć z dzieciństwa!Źródło: AFP
d40ifp3
d40ifp3

Genialny i chwytający za serce pomysł, dzięki któremu powstają zapierające dech w piersiach fotografie! Koniecznie musisz to zobaczyć!

Swego czasu hollywoodzki aktor Johnny Depp porównał w żartach małe dzieci do "miniaturowych pijaczyn", twierdząc, że "Musisz je cały czas podtrzymywać. Wpadają na rzeczy. Śmieją się i płaczą. Sikają. Wymiotują." Z kolei dziś wiele osób, nawet o zapleczu naukowym, porównuje dzieci do małych terrorystów, którzy stawiają wysokie żądania i wymagają, by zostały one spełnione natychmiast, bez chwili zwłoki. A jednak, mimo to, rodzice kochają swoje dzieci miłością bezwarunkową, nie zważając na ich trudną, hedonistyczną naturę. Co widać zresztą gołym okiem na tych wszystkich zdjęciach z lat młodości...

I może właśnie dlatego tak chętnie wracamy wspomnieniami do tych czasów. W końcu był to okres, kiedy jeszcze nie znaliśmy złego świata, jaki czaił się poza naszym podwórkiem, a który z biegiem lat miał narzucić na nas szereg konwenansów, obowiązków i wymagań. W dzieciństwie żyliśmy, jakby jutra miało nie być, podobnie zresztą, jak konsekwencji naszych czynów. Robiliśmy to, bo mało wiedzieliśmy, a poza tym dysponowaliśmy wspaniałą asekuracją w postaci dwóch osób, które kochały nas najbardziej na świecie i pozwalały nam na wszystko. Co ciekawe, ta tęsknota zamanifestowała się ostatnio w ujmującej akcji internetowej, w której ludzie odtwarzają swoje zdjęcia właśnie z dzieciństwa!

(fot. thechive.com)

d40ifp3

Na blogach, forach i sieciach społecznościowych ludzie z całego świata zamieszczają sparowane zdjęcia - jedno przedstawiające scenkę z ich dzieciństwa, w otoczeniu rodziny i najwcześniejszych przyjaciół, a obok drugie, na którym te same osoby, starsze o 10, 20, 40 lat, odwzorowują przeszłość. W efekcie uzyskujemy ciepłe i wzruszające obrazy, które naprawdę chwytają ze serce, bawią i wzruszają. Choć są i scenki dość surrealistyczne...

Bo oto wyobraźcie sobie np., jak będzie wyglądało "odrestaurowane" ujęcie matki z berbeciem na ramionach, kiedy berbeć ma już na karku przeszło 30 lat!

(fot. thechive.com)

d40ifp3

Analogicznie, komicznie wyglądają fotki, na których dwóch dorosłych facetów leży na dywanie głęboko patrząc sobie w oczy. Dziś to szokujące, ale pomyślcie, że 40 lat temu to świeżo upieczony ojciec podziwiał swojego pierworodnego, wciąż nie dowierzając, że to krew z jego krwi.

(fot. thechive.com)

Są też ciekawe fotosy przedstawiające kumpli z kołyski, czy pierwsze miłostki - jak widać, niektóre z nich przetrwały do dzisiaj, co dodatkowo jest budujące. Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem tej nietuzinkowej akcji.

(fot. thechive.com)

d40ifp3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40ifp3