Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
30-06-2020 14:08

Nowoczesna łazienka dla mężczyzny

Męska łazienka – czyli jaka? Pierwsze skojarzenie przywodzi na myśl proste, surowe, wręcz ascetyczne wnętrze. Ale nie tylko. Coraz częściej męskie wnętrza przyjmują postać designerskich małych dzieł sztuki. Nowoczesne aranżacje wykorzystujące metal, szkło, kamień i beton są świetnym odbiciem silnego, męskiego charakteru. Zdecydowany styl i minimalizm często goszczą we wnętrzach łazienek dla mężczyzn.

Nowoczesna łazienka dla mężczyznyŹródło: materiał klienta
d3kwf88
d3kwf88
Artykuł sponsorowany

Pomysł na łazienkę dla mężczyzny

Męską łazienkę charakteryzuje prostota. Kolorystyka zamyka się najczęściej w szarościach, matowej czerni, bielach i błękitach. Stonowane, często chłodne barwy są świetnym tłem dla wysokiej jakości wykończenia. Mężczyźni lubią proste formy i naturalne materiały. Kamień, marmur, gres i modny ostatnio beton w połączeniu ze stalą i szkłem tworzą wnętrze surowe, ale zdecydowane i z charakterem. W takich aranżacjach do ocieplenia klimatu pomieszczenia stosuje się dodatki z drewna.

Ściany i podłogi to nie wszystko. W podobnej stylistyce powinny być też zachowane meble i dodatki. Świetnie wpasuje się w takie surowe wnętrze minimalistyczna kabina typu walk-in z prostą deszczownicą podtynkową. Biała ceramika, szara łazienka, czarne wykończenia – kontrastowe połączenia i proste zestawienia kolorystyczne tworzą nowoczesny i stylowy wystrój.

W męskiej łazience do minimum ogranicza się elementy dekoracyjne. Łazienka ma być prosta i funkcjonalna, ale jednocześnie urządzona ze smakiem. Nie ma zbędnych elementów. Panowie wybierają często meble, ceramikę i oświetlenie w nowoczesnym, ale dosyć uniwersalnym wydaniu. Styl podkreślają designem baterii, lustra czy wykończeniem ścian (np. beton ze stalowymi śrubami, kabina prysznicowa z czarnymi loftowymi profilami czy miedziane krany i kaloryfery).

d3kwf88

Jakie meble łazienkowe wybrać do męskiej łazienki?

Do łazienki dla mężczyzn dobrze pasują przede wszystkim funkcjonalne, zwykle te proste w formie, bez ozdobników. Wybierając meble warto zachować umiar i postawić na stonowaną, neutralną kolorystykę. Panowie zwykle nie potrzebują dużo miejsca do przechowywania kosmetyków i przyborów toaletowych, ale musi to być przestrzeń wygodna w użytkowaniu na co dzień.

Mężczyźni cenią sobie prostotę, trwałość i dobre wykonanie. Dlatego warto postawić na nowoczesne meble łazienkowe i ceramikę, najlepiej w dopasowanych do siebie zestawie meblowym, np. z kolekcji Nova Pro Premium. Proste linie szafek, szuflad i półek w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem dają wrażenie surowego, ale stylowego wnętrza. Biały połysk, czarny mat, w może jeden z odcieni drewna - możliwość wyboru kolorystyki frontów daje duże pole aranżacyjne.
W męskiej łazience króluje ład i porządek. Wszystkie akcesoria są schowane, a dzięki wygodnym i poręcznym meblom do przechowywania łazienka wygląda nieco sterylnie i schludnie. Warto pamiętać, aby ocieplić to chłodne i stonowane wnętrze poprzez drewniane elementy wyposażenia lub zielone rośliny doniczkowe.

materiał klienta
Źródło: materiał klienta

Nowoczesna łazienka z prysznicem

Co do męskiej łazienki – wanna czy prysznic? Praktyka pokazuje, że panowie stawiają na kabinę prysznicową lub, jeśli metraż na to pozwala, próbują pogodzić obie te opcje.

d3kwf88

W strefie prysznicowej królują popularne ostatnio otwarte kabiny typu walk-in. Proste w formie, minimalistyczne, często skonstruowane jedynie z pojedynczych ścianek prysznicowych. To nie tylko efektowne, ale także praktyczne rozwiązanie – łatwe do utrzymania w czystości. Wybierając kabinę walk-in, warto postawić na modele z wytrzymałego hartowanego szkła, które dodatkowe pokryte są specjalną warstwą. Obecność dodatkowej powłoki utrudnia osadzanie się kamienia, osadu i zanieczyszczeń. A mniej zacieków to mniej sprzątania.

Do otwartych kabin często montuje się podtynkowe deszczownice oraz odpływy liniowe instalowane bezpośrednio w posadzce. To dodatkowo upraszcza formę całej aranżacji, dodając wizualnie sporo przestrzeni, nawet w bardzo małych łazienkach. Montaż odpływu bez brodzika ma też dodatkowe zalety: ułatwia czyszczenie (brak silikonowych połączeń i stosowanie tego samego preparatu, co do płytek) i optycznie nie wydziela strefy prysznicowej od reszty pomieszczenia (podłoga kabiny jest swoistym przedłużeniem podłogi).

Otwarte kabiny świetnie się prezentują wizualnie. Przezroczysta ścianka fizycznie oddziela strefę kąpielową od pozostałej części łazienki, jednak optycznie daje wrażenie dużej przestrzeni. Z tego względu rozwiązanie to jest chętnie wybierane zarówno do małych łazienek, jak i do dużych salonów kąpielowych.

d3kwf88

Nowoczesna łazienka z wanną

Jeśli tylko powierzchnia na to pozwala, to w męskiej łazience pojawia się także wanna. Wybór najczęściej pada na bardzo proste w formie wolnostojące wanny z ozdobną stojącą baterią podłogową lub klasyczny model do zabudowy. Białe wanny do łazienki świetnie wpisują się w stonowaną szaro-betonową stylistykę, ale coraz częściej można spotkać także modele marmurowe, czarne lub miedziane.

Aranżując łazienkę dla mężczyzny z wanną należy przede wszystkim wyważyć proporcje. Duża wanna zwykle staje się głównym elementem wnętrza, dominującym nad resztą wyposażenia. Decydując się na wannę w łazience należy pilnować, aby nie przytłoczyła wnętrza, a stała się jedynie jej uzupełnieniem. Starajmy się wybrać model dobrze wpisujący się w stylistykę całego projektu. W małej łazience lepiej wstawić białą lub jasną wannę do zabudowy, w większych pomieszczeniach – można wolnostojącą.

Bardzo „męskie” aranżacje to te pełne stali, kamienia i modnego w ostatnich sezonach betonu. Styl loftowy lub nowojorski z dodatkiem ciepłego drewna, czarnych elementów lub czerwonej cegły świetnie wpisują się w tego rodzaju wnętrza. To idealne połączenie naturalnych surowych materiałów z nowoczesnymi elementami wyposażenia daje niesamowite efekty. W ten styl dobrze wpisuje się klasyczna biała wolnostojąca wanna lub ciężki metalowy model na prostych nóżkach, miedziany lub szary. Warto poeksperymentować z ciekawymi połączeniami kolorów, materiałów i faktur.

materiał klienta
Źródło: materiał klienta

Łazienka w bloku w męskim stylu

A jak zaaranżować przestrzeń w bloku o małym metrażu? Projektując układ, kolorystykę i wyposażenie, warto wykorzystać też sposoby, które pozwalają na optycznie powiększenie niewielkiego pomieszczenia. Jak to zrobić?

d3kwf88

Lustra

Zdecydowanie pierwsza i najważniejsza pozycja na liście sprytnych sposobów na wizualne powiększenie metrażu. Duże lustro na jednej ścianie, spora tafla wklejona między płytki nad całą strefą umywalkową lub lustrzane płytki na wewnętrznej stronie drzwi – sposobów aranżacji wnętrza jest sporo. Pamiętajmy jedynie, by tak zaplanować lustra i oświetlenie, by mocne światło nie odbijało się w szklanej tafli.

Multifunkcjonalne rozwiązania

Mała łazienka wymaga sporej pomysłowości, aby jednocześnie pogodzić funkcjonalność, atrakcyjny wygląd i wygodę korzystania na co dzień. Jednym ze „sprytnych” tricków jest zawieszenie szafki nadumywalkowej z lustrzanym frontem. Powstaje w ten sposób wygodne miejsce do przechowywania kosmetyków i przyborów toaletowych, mamy także powierzchnię na duże lustro w strefie umywalkowej. Innym pomysłowym rozwiązaniem są zestawy meblowe, na które składają się szafki lub szuflady z dopasowaną do nich umywalką. Gwarantuje to idealne dopasowanie elementów oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni poniżej. Dobrze zaprojektowany zestaw meblowy pozwala ukryć syfon i elementy instalacji, dając sporo miejsca do przechowywania.

Kabina prysznicowa

Nawet w małej łazience można znaleźć miejsce na wygodną, odpowiednio dużą strefę prysznicową. Kabiny typu walk-in to świetna opcja, nie tylko ze względu na ich modny i stylowy wygląd. Nieskomplikowana konstrukcja pozwala z łatwością dobrać wymiary najlepiej dopasowane do układu konkretnego wnętrza. Otwarte kabiny nie mają drzwiczek prysznicowych, nie wymagają więc dodatkowego miejsca potrzebnego na ich otwarcie i swobodny dostęp. Duża tafla przezroczystego szkła optycznie nie dzieli przestrzeni. A jeśli dodatkowo podłoga i ścianki wewnątrz kabiny będą kontynuacją pokrycia ścian na sąsiadujących ścianach, to optycznie kabina nie będzie wyróżniała się spośród innych stref.

d3kwf88

Stelaż podtynkowy

Zabudowa spłuczki i podwieszana miska wc to świetne rozwiązanie do małej łazienki. Bo z jednej strony to spora oszczędność miejsca, szczególnie gdy wybierzemy modele z serii Slim o głębokości tylko ok. 10 – 15 cm. A z drugiej – podwieszana miska daje uczucie lekkości i znacznie ułatwia utrzymanie czystości w łazience. Co więcej, obudowa stelaża może stanowić ciekawy element dekoracyjny (np. czarne płytki lub lakierowany panel) oraz miejsce do postawienia kosmetyków.

Ceramika do małych łazienek

Mała przestrzeń to już nie problem. Niektórzy producenci ceramiki i mebli łazienkowych proponują serie produktów zaprojektowanych z myślą o niewielkich wnętrzach. Małe umywalki z baterią montowaną na bocznej krawędzi, miski wc i bidety o mniejszej (niż standardowe 60 cm) długości czy płytkie szafki i wąskie słupki meblowe. Pozwalają nie tylko na lepsze zagospodarowanie przestrzeni w małej łazience, ale też dają możliwość optymalnego wykorzystania każdego fragmentu pomieszczenia.

Naturalne materiały, proste formy, stonowana kolorystyka, ograniczenie dodatków, wygoda i funkcjonalność – to najlepsze podsumowanie męskiego stylu aranżacji łazienki. Stylowe, minimalistyczne, wręcz surowe aranżacje są ciekawym odbiciem męskiego charakteru.

Artykuł sponsorowany

d3kwf88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kwf88