Trwa ładowanie...
18-07-2011 13:46

Nowy Model Ducatti 1199 2012

Nowy Model Ducatti 1199 2012Źródło: zdjęcie producenta
d3oxc9u
d3oxc9u

Od listopada zeszłego roku wiemy o pracach Ducati nad modelem Superquadrata. Nazewnictwo jednak się zmieniło - Superquadrata to jedynie obowiązująca wewnątrz firmy nazwa maszyny, a oficjalnie motocykl ma się nazywać 1199 lub Xtreme. Ducati zaprezentuje motor prawdopodobnie na listopadowych targach EICMA 2011.

Na razie wiadomo, że prawdopodobnie Ducati otrzyma silnik V-Twin o pojemności 1200 cm3, który będzie generował około 190 KM. Niemała moc będzie dawała wyśmienite osiągi w połączeniu z niską masą. Maszyna ma ważyć około 160 kg dzięki zrezygnowaniu z zastosowania ramy kratownicowej. Motocykl skonstruowany jest w ten sposób, że jednostka napędowa będzie elementem nośnym konstrukcji. Tylny element resorująco-tłumiący będzie zamontowany poziomo. Ducati najprawdopodobniej zastosuje w najnowszym modelu system kontroli trakcji (DTC) oraz ABS. Co natomiast wiadomo na pewno, to że motor będzie wyposażony w lampy wykonane w technologii LED.

Jak zapowiada włoski producent model 1199 ma być momentem zwrotnym w rozwoju Ducati w ciągu ostatniej dekady. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje, chociaż Ducati będzie pewnie chciało potrzymać nas w niepewności i szczegółowe dane ogłosi tuż przed listopadowymi EICMA.

d3oxc9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oxc9u