Trwa ładowanie...
21-07-2011 10:55

Nowy rodzaj zdrady

Nowy rodzaj zdradyŹródło: Thinkstockphotos
d4hengh
d4hengh

Męskim okiem

Wysyłanie przez Internet lub telefon komórkowy sprośnych tekstów oraz roznegliżowanych zdjęć, to najczęstsza forma zdrady wśród Amerykanów. "Sexting", czyli flirtowanie za pośrednictwem sieci, uprawia w USA aż 60 proc. kobiet i prawie 50 proc. mężczyzn.

Internauci, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w sondażu University of Nebraska, musieli odpowiedzieć na 68 pytań. Nie określono limitu wieku. Prawie 40 proc. ankietowanych stanowiły osoby powyżej 50 roku życia. W mniejszości były osoby w wieku 19-24 lat, ale to właśnie one najchętniej wysyłają sprośne teksty i nagie zdjęcia.

Większość ankietowanych to osoby dobrze wykształcone (prawie 70 proc. z nich skończyła co najmniej college) i dobrze zarabiające (średnio 86 tys. dolarów rocznie). Wiele z nich miało stałego partnera. Spośród tych osób aż trzy czwarte uprawiało na boku "sexting".

Z badań wynika, że nawiązana znajomość na ogół nie ograniczała się jedynie do romansowania przez Internet. 80 proc. kobiet i dwie trzecie mężczyzn przyznało, że spotkało się w realu z poznaną w sieci osobą.

d4hengh

Za samymi "ciągotami" do niewierności stoi najprawdopodobniej biologia. Bowiem kobiety, które mają wysoki poziom jednego z żeńskich hormonów płciowych są bardziej skłonne do zdrady i zmieniania partnerów jak rękawiczki.

[

]( #opinions )

Mają większe powodzenie nie tylko u mężczyzn, potencjalnych partnerów. Z niedawnych badań wynika, że także same siebie postrzegają jako bardziej atrakcyjne od pań, u których stężenie tego hormonu jest niższe. Takie obserwacje poczyniła psycholog z University of Texas w Austin, Kristina Durante.

d4hengh

Przebadała ona ponad 50 młodych kobiet, mierząc u nich średni poziom estradiolu (jego wydzielanie zależy od fazy cyklu) oraz analizując ich odpowiedzi na ankiety dotyczące ich życia intymnego.

Psycholog dowiedziała się w ten sposób, że dziewczyny z wysokim poziomem estradiolu częściej flirtują i podrywają mężczyzn i chętniej miewają romanse, nawet wtedy, gdy są w stałym związku. Częściej też zmieniają partnerów.

Jednak, jak zaznacza uczona, dziewczyny te wcale nie były bardziej chętne do przygodnego seksu niż pozostałe. - Bardzo atrakcyjne kobiety mogą zdobywać Bradów Pittów jako partnerów na długo, a nie tylko na jedną noc - skomentowała Durante.

d4hengh

[

]( #opinions )

Z kolei Grażyna Jasieńska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, cytowana w portalu New Scientist, przypomina, że poziom estradiolu spada, kiedy kobieta chudnie, regularnie ćwiczy i... się starzeje.

(PAP), menonwaves

d4hengh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hengh