Trwa ładowanie...
d2g7jgj
Ciekawostki

O czym myślą maratończycy podczas biegu? Już wiemy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O czym myślą maratończycy podczas biegu? Już wiemy
(fotochannels.com)
d2g7jgj

Zastanawialiście się kiedyś na czym tak naprawdę polega "samotność długodystansowca"?

Większość maratończyków podczas biegu wygląda tak, jakby myślami było gdzieś daleko, poza własnym ciałem. Gdzie zatem są? Prawdopodobnie w sypialni. Okazuje się bowiem, że biegacze to straszne świntuchy - większość z nich myśli nie o pokonanych kilometrach, ale o... seksie.

Wyniki angielskich badań dotyczących wpływu joggingu na życie erotyczne opublikował branżowy magazyn "Runner's Word". Aby sprawdzić o czym myślą biegacze naukowcy przebadali w sumie dwa tysiące osób - tysiąc fanów joggingu i tysiąc osób, które nie biegają.

d2g7jgj

Na myśleniu zresztą wcale się nie kończy: naukowcy odkryli, że osoby uprawiające jogging uprawiają seks znacznie częściej, niż reszta. Co dziesiąty miłośnik biegania oddaje się erotycznym igraszkom przynajmniej raz dziennie, a trzy procent spośród wszystkich biegaczy robi to jeszcze częściej, bo nawet kilka razy na dobę!

Tymczasem wśród tej bardziej zasiedziałej części populacji próżno szukać tak imponujących wyników. Wręcz przeciwnie - aż 25 procent tych, którzy nie biegają, może cieszyć się seksem raz w miesiącu lub nawet rzadziej.

Jeśli wierzyć angielskim badaczom - biegacz w ogóle ma klawe życie: jogging wzmacnia nie tylko jego kondycję fizyczną, ale też pewność siebie. Ułatwia również nawiązywanie kontaktów - zwłaszcza z innymi biegaczami płci przeciwnej. Istnieje nawet specjalne określenie: flunning, powstałe z połączenia słów flirting i running.

Również amerykańscy uczeni z uniwersytetu Harvarda potwierdzają, że jogging korzystnie wpływa na męskie libido. Wszystko dlatego, że - jak twierdzą - bieganie udrażnia naczynia krwionośne, a to dla mężczyzny podstawa udanego życia seksualnego. Lepsze krążenie oznacza brak problemów z potencją, a wydzielające się w czasie wysiłku endorfiny zapewniają biegaczom dobre samopoczucie i pozytywną energię. Do tego stopnia, że podobno panowie uprawiający biegi w łóżku zachowują się tak, jakby byli pięć lat młodsi, niż w rzeczywistości.

d2g7jgj

Według badaczy z Harvard University aby uniknąć impotencji wystarczy przeznaczyć na bieganie przynajmniej trzy godziny w tygodniu. Nic dziwnego, że Mike Finch, redaktor "Runner's World's" komentując wyniki obu przywołanych badań stwierdził, że maratończycy to seksualni bogowie.

Jedno co może niepokoić, to potwierdzony naukowo fakt, że bieganie uzależnia. I o ile 66 procent biegaczy podczas biegu myśli o seksie, to 8 procent doszło do sytuacji odwrotnej - podczas seksu nadal myśli tylko o bieganiu. To może być groźne, choć z drugiej strony przecież partnerka wcale nie musi o tym wiedzieć. Wystarczy, żeby biec równym tempem i nie finiszować zbyt prędko, a wszystko będzie ok.

(manonwaves)/ PFi, facet.wp.pl

Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!

Ranking najlepszych słuchawek do biegania

d2g7jgj

Podziel się opinią

Share

d2g7jgj

d2g7jgj