Trwa ładowanie...
30-12-2014 12:02

O takim facecie marzą kobiety!

Share
O takim facecie marzą kobiety!Źródło: Eastnews
d1yjzy4

Oto prawdziwe różnice nie do pogodzenia: męski i damski ideał piękna. I choć ślicznotki, którymi popkultura karmi obie płcie po równo, są w istocie do siebie podobne (to samo tyczy się przystojniaków), pogląd na to, jak powinni wyglądać idealni mężczyźni i perfekcyjne kobiety różni się w zależności od płci.

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Przykład? Biust Kim Kardashian to według panów czysta perfekcja. Zdaniem pań - niekoniecznie...

Jeden z brytyjskich producentów bielizny przeprowadził interesujące badania dotyczące damskiego i męskiego poglądu na ideał piękna. Zarówno panie, jak i panowie, mieli do dyspozycji szereg narzędzi zbliżonych do Photoshopa, z pomocą których mogli "zbudować" idealnego mężczyznę i perfekcyjną kobietę. Zabawa była tym bardziej przednia, że poszczególne "elementy" postaci należały do gwiazd i celebrytów: Davida Beckhama, księżnej Kate, Franka Lamparda czy Kim Kardashian. Tysiąc ankietowanych żonglowało nogami, biustami, fryzurami i twarzami znanych osób, by uzyskać końcowy "ideał" piękna. W efekcie okazało się, że panowie i panie mają nieco odmienne pojęcie kanonu perfekcyjnej urody.

d1yjzy4

Na początek przyjrzyjmy się "kobiecie idealnej". Różnice w pojmowaniu piękna w męskim i damskim wydaniu widać tu na pierwszy rzut oka: mężczyźni dobrali modelce znacznie więcej "ciałka" - szczególnie w biuście i biodrach, które zostały "zapożyczone" u Kim Kardashian i Kelly Brook. Panie wolały w tym względzie skromniejsze i mniej kobiece kształty Jennifer Aniston i Emmy Watson. W efekcie męski ideał ma sylwetkę typowej klepsydry, z obfitym biustem, krągłymi biodrami i wciętą talią. Idealna kobieta damskim okiem jest znacznie szczuplejsza, ma również delikatniej zaznaczoną talię.

Różnice między płciami przełożyły się również na twarz i... włosy. Wśród pań wygrała buzia Cary Delevigne i włosy księżnej Kate. Panowie znowu woleli coś bardziej wyrazistego i wybrali twarz Megan Fox, a zamiast naturalnych fal księżnej Cambridge jedną z wystylizowanych fryzur Scarlett Johanson.

(fot. bluebella.com)

d1yjzy4

A jak powinien wyglądać "mężczyzna idealny"? Opinie kobiet i mężczyzn mają ze sobą równie mało wspólnego jak i w przypadku kobiecego ideału. Panowie znowu poszli na całość i dali modelowi bicepsy Hugh Jackmana i tors Ryana Goslinga (kobiety wybrały kolejno Brada Pitta i Davida Gandy'ego). W efekcie męski ideał jest znacznie bardziej "przypakowany", a damski - choć również może pochwalić się ładną rzeźbą i "kaloryferem" - szczuplejszy i mniej efektowny. Jedynym elementem, który prezentuje się skromniej w męskim wyborze, są włosy - panowie preferują krótkie strzyżenie Brada Pitta, podczas gdy panie dłuższą fryzurę Harry'ego Stylesa. Twarz? Tu znowu króluje Beckham (wybór panów), panie wybrały Jamiego Dornana.

(fot. bluebella.com)

Podsumowując: zarówno perfekcyjna kobieta jak i mężczyzna idealny to zdaniem panów dużo, efektownie i niekoniecznie chudo. Panie preferują natomiast sylwetki bardziej zbliżone do tych, które można zaobserwować na wybiegach i pokazach mody.

d1yjzy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yjzy4