Trwa ładowanie...

O tym zapomina wielu brodaczy. Zarost trzeba dobrze wyszczotkować

Okazała broda to dziś szczególnie modny atrybut mężczyzny. Nie można jej jednak pozostawić samej sobie. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będzie naprawdę cieszyła oko

O tym zapomina wielu brodaczy. Zarost trzeba dobrze wyszczotkowaćŹródło: Shutterstock.com
doak00a
doak00a

Jeśli myślicie o zapuszczeniu brody, musicie pamiętać, że nie polega to jedynie na odstawieniu maszynki w kąt. Owszem, na początku trzeba jej pozwolić rosnąć tak, jak sobie tego życzy. Z czasem wymaga jednak odpowiedniej stylizacji, by wyglądała estetycznie i elegancko.

Nawet jednak w momencie, kiedy pozwalamy brodzie swobodnie rosnąć. Musimy o nią dbać. Odpowiednie nawilżanie jest niezwykle istotne. Nie można jednak także brody przetłuścić. Powinniśmy stosować pewien rytm nawilżania. Przykładowo: dwa dni smarujemy tłustym olejkiem, ale jeden dzień dajemy jej spokój. Interwały czasowe zależą od indywidualnych potrzeb. Najlepiej zasięgnąć porady profesjonalnego barbera.

Barber wskaże wam również kolejny element dbania o brodę - odpowiednie wyczesanie. Każdy brodacz powinien mieć w swoim domu szczotkę do brody. I to nie byle jaką. Najlepiej nadają się szczotki z twardego włosia dzika.

Dzięki szczotce do zarostu nadasz mu odpowiedni kształt. Rozczeszesz wrastające włoski, które podrażniają skórę. Dawniej szczotkowanie było jedynym zajęciem pielęgnacyjnym dla brody. Szczotka z mocnego włosia poprawia krążenie skóry twarzy i wzmacnia cebulki włosów, a tym samym cały będzie mocniejszy.

Co bardzo ważne, brodę powinniśmy najpierw umyć przy pomocy dedykowanego jej szamponowi. Następnie zarost powinien być dokładnie osuszony i dopiero wtedy powinniśmy zabierać się za szczotkowanie. Jakich kosmetyków do brody użyć? Na początek przy okazji kupowania szczotki, można kupić ją od razu w zestawie z nimi. Z kosmetykami do brody jest jednak z klasycznymi kremami czy perfumami, każdy musi wybrać takie, jakie mu odpowiadają.

doak00a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doak00a