Trwa ładowanie...
20-05-2015 12:37

Obiektyw FUJINON XF 90 mm F2 R LM WR

Share
Obiektyw FUJINON XF 90 mm F2 R LM WRŹródło: materiał prasowy/FUJIFILM
d4i5psy

Firma FUJIFILM informuje, że w lipcu 2015 r. gama wymiennych obiektywów z serii X powiększy się o nowy model FUJINON 90 mm F2 R LM WR. Długość ogniskowej o wartości odpowiadającej 137 mm*1 oraz maksymalna przysłona F2,0 sprawiają, że ten krótki teleobiektyw idealnie sprawdza się w fotografii portretowej i sportowej.

FUJINON XF 90 mm F2 R LM WR to obiektyw stałoogniskowy z szybką przysłoną, który zapewnia wyjątkową ostrość zdjęć i znakomity efekt bokeh nawet przy maksymalnym ustawieniu przysłony. Układ optyczny złożony z 11 elementów w 8 grupach (w tym trzech elementów ze szkła ED) ogranicza do minimum winietowanie i daje piękny efekt bokeh dzięki zaokrąglonej przysłonie, przez co model ten doskonale nadaje się do portretów i innych zastosowań.

Oferując dużą maksymalną przysłonę, obiektyw FUJINON XF 90 mm F2 R LM WR jest jednocześnie kompaktowy i lekki – waży tylko 540 g. Ponadto minimalna odległość robocza wynosząca 60 cm daje użytkownikowi szeroki zakres fotografowania. Nowo opracowany, poczwórny silnik liniowy zapewnia szybkość i precyzję autofokusa, a odporna na warunki pogodowe i kurz konstrukcja obiektywu pozwala używać go w temperaturze do -10 °C.

d4i5psy

Teleobiektyw ten – obok popularnego modelu XF 56 mm F1,2 R – stanowi obowiązkowe wyposażenie dla amatorów fotografii portretowej preferujących obiektywy stałoogniskowe z szybką przysłoną. Dzięki odpowiedniej długości ogniskowej fotograf może zachować bezpieczny dystans do swoich obiektów i robić bardziej naturalne zdjęcia z ukrycia.
*1 Odpowiednik formatu 35 mm

Główne zalety

(1) Wyjątkowa ostrość zdjęć nawet przy maksymalnej przysłonie
Na optykę składa się 11 elementów w 8 grupach, w tym trzy soczewki ze szkła ED (o wyjątkowo niskiej dyspersji), które ograniczają aberracje chromatyczne, zapewniając wysoką jakość i ostrość obrazu nawet przy najszerszej przysłonie F2,0.

(2) Piękny efekt bokeh
Okrągłe listki przysłony i konstrukcja optyczna minimalizująca winietowanie przekładają się na znakomity, zaokrąglony efekt bokeh na całej powierzchni kadru. Ponadto maksymalne wyostrzenie fotografowanych obiektów z jednoczesnym zastosowaniem efektu bokeh przed i za nimi pozwala uzyskać wyjątkową głębię obrazu.

(3) Szybki autofokus (nawet 0,14 s*2) dzięki nowemu, poczwórnemu silnikowi liniowemu
Silnik liniowy jest szybki, cichy i precyzyjny, a zastosowanie czterech magnesów pozwoliło zwiększyć moment obrotowy. Szybszy autofokus daje fotografowi więcej możliwości, pozwalając na przykład uchwycić najdrobniejsze zmiany w wyrazie twarzy fotografowanej osoby.
*2 Dane uzyskane zgodnie z wytycznymi CIPA (Camera & Imaging Products Association) w trybie wysokiej wydajności przy użyciu wewnętrznych metod pomiarowych.

d4i5psy

(4) Ogniskowanie z odległości zaledwie 60 cm oraz powiększenie 0,3x (odpowiednik formatu 35 mm)
Minimalna odległość ogniskowania dostępna w obiektywie FUJINON XF 90 mm F2 R LM WR pozwala wyodrębnić najważniejsze detale obiektu i uzyskać dynamiczne portrety lub zdjęcia kwiatów i owadów z bliska.

(5) Odporność na warunki pogodowe, kurz i mróz
Obudowa obiektywu jest wyposażona w siedem uszczelnień, co czyni go odpornym na warunki pogodowe i kurz. W efekcie można z niego korzystać nawet w temperaturze -10 °C. Obiektyw jest odporny na deszcz, kurz i ochlapanie wodą podczas pracy na wolnym powietrzu.

(6) Lekki i kompaktowy
Obiektyw waży ok. 540 g, jest kompaktowy, a jego gwint ma zaledwie 62 mm. W połączeniu z modelem XF 56 mm F1,2 R łączna masa nie przekracza 1 kg, co z pewnością ucieszy fotografów portretowych, którzy potrzebują do pracy lekkich obiektywów stałoogniskowych zapewniających ostrość obrazu i doskonały efekt bokeh.

d4i5psy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i5psy
d4i5psy