Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Obstawiać można nie tylko sport. Wybory prezydenckie bardzo popularne

Typowanie, obstawianie, zakłady bukmacherskie kojarzą się przede wszystkim ze sportem. Okazuje się jednak, że polityka, a przede wszystkim wybory prezydenckie cieszą się ogromną popularnością. Tak było w przypadku wyborów w Polsce, tak jest i w przypadku USA.
Share
Obstawiać można nie tylko sport
Obstawiać można nie tylko sportŹródło: materiały partnera
d2947ol

Nie ma co ukrywać, że ponad połowa graczy, którzy regularnie obstawiają u legalnych bukmacherów, wybiera piłkę nożna. Inne sporty nie mogą nawet się równać z futbolem. I trudno się temu dziwić, bo piłka nożna pod każdym względem jest numerem jeden na świecie. Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsca dla innych. Wręcz przeciwnie.

Polityka, rozrywka, sprawy społeczne

W Polsce licencję na legalną działalność ma już niemal dwadzieścia firm. W ostatnich dwóch latach na rynku pojawiło się wiele nowych podmiotów. Aby się przebić, każdy stara się zainteresować graczy i nowych klientów. Jak? Np. nietypową, inną ofertą. Stąd możemy spotkać zakłady nie tylko na sport, ale i na rozrywkę, teleturnieje, show-biznes itd. Obstawianie rozrywki i wydarzeń społecznych cieszy się jednak zmienną popularnością. Zdecydowanie najlepiej wypada polityka, a konkretnie typowanie wyników wyborów. Numerem jeden są wybory prezydenckie, gdzie przez całą kampanię trwa batalia poszczególnych kandydatów.

d2947ol

Miliony postawione w wyborach prezydenckich

Potwierdzają to słowa prezesa STS, Mateusza Juroszka. Bukmacher ten dużo „wygrał” zakładami na wybory prezydenckie w Polsce, bo pojedynek Duda vs Trzaskowski elektryzował ludzi w kraju. – Wybory zawsze są popularne, prezydenckie bardziej niż parlamentarne. W tym roku pojedynek Duda-Trzaskowski… przyjęliśmy na to dużo pieniędzy. Ile? Kilkanaście milionów złotych. To spora kwota. My już od kilku lat pokazujemy, na dwa tygodnie przed wyborami, sondaż jak nasi klienci obstawiają wyniki wyborów. I to się zawsze sprawdzało. Tutaj klienci obstawiają swoją gotówką. W sondażach czasem ktoś się nie przyzna, wstydzi, wiemy jak to jest. A tutaj klienci głosują swoimi portfelami – mówił we wrześniowym wywiadzie z businessinsider.com.pl. Co ciekawe polscy gracze niemal dokładnie przewidzieli wynik wyborów nad Wisłą. To jeszcze nic, bo są oni skłonni stawiać naprawdę duże stawki. Największa suma postawiona w STS na Andrzeja Dudę wynosiła 57 tysięcy złotych, a na Rafała Trzaskowskiego 29 tys. zł.!

Wybory w USA. Biden faworytem bukmacherów

Teraz najważniejszym wydarzeniem politycznym jesieni są wybory prezydenckie w USA. Stany Zjednoczone to potęga światowa, polityka tego kraju ma wpływ na wiele innych państw. Już w 2016 roku kampanijna walka Donalda Trumpa z Hillary Clinton była niezwykle wyrównana i zażarta. Choć sondaże wskazywały na Clinton, to wygrał kontrowersyjny Trump, który otrzymał ciut mniej głosów. Taka jest jednak specyfika amerykańskiego systemu wyborczego. Teraz Trumpowi przychodzi mierzy się z równie trudnym przeciwnikiem i jak wskazują sondaże oraz analizy bukmacherów, na razie to nie obecnie urzędujący prezydent jest faworytem. Bukmacher STS od wielu miesięcy publikuje kursy na wynik prezydenckiej batalii. W dniu, w którym Biden został wybrany jako oficjalny kandydat Partii Demokratycznej jego kurs spadł z 5.5 na 1.75. Kolejne miesiące kampanii tylko umocniły jego pozycję i szanse na zwycięstwo. Obecnie kurs na Bidena wynosi mniej niż 1.50, na Trumpa z kolei ponad 2.50. Czy eksperci i analitycy mają rację przekonamy się już 3 listopada, gdy odbędą się wybory w USA.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

d2947ol

Podziel się opinią

Share
d2947ol
d2947ol