Trwa ładowanie...

Od pigułki wariują z zazdrości

Od pigułki wariują z zazdrościŹródło: Jupiterimages
d1w1m01
d1w1m01

Jesteś kryształowo uczciwy, a Twoja partnerka i tak jest zazdrosna. Szpieguje Cię, robi awantury o domniemane flirty, nie pozwala spotykać się z koleżankami i reaguje nerwowo na rozbierane sceny w filmach. Jednocześnie nieustannie domaga się zapewnień o Twojej miłości i obsypywania komplementami. To jest właśnie chorobliwa zazdrość.

Mniejsza z tym, jeśli ona była taka od zawsze (w końcu "widziały gały, co brały"), co zrobić jednak w sytuacji, gdy to piekło zaczyna się z dnia na dzień?

Okazuje się, że powinieneś zajrzeć jej do apteczki i namówić na wizytę u ginekologa.

[

]( #opinions )

d1w1m01

W świetle ostatnich badań naukowców z Stirling University, których wyniki opublikowano w czasopiśmie "Personality and Individual Differences", pigułka antykoncepcyjna może zrobić z każdej kobiety nieznośną zazdrośnicę!

Panie stosujące antykoncepcję hormonalną mają zwiększoną tendencję do zazdrości i zawłaszczania swoich partnerów. Częściej obawiają się również zdrady z ich strony, a co za tym idzie przejawiają szereg zachowań mających jej zapobiec - a zatem szpiegują, awanturują się i starają się ograniczyć kontakty mężczyzny z potencjalnymi konkurentkami. Słowem - jedyną kobietą w Twoim życiu ma być właśnie ONA.

d1w1m01

Ma to związek z proporcjami i wzajemnym wpływem hormonów w najbardziej popularnym, dwuskładnikowym rodzaju pigułek antykoncepcyjnych. Jak na razie progesteron został uniewinniony. Kobiety stosujące mniej rozpowszechnioną pigułkę, której jedynym składnikiem jest właśnie ten hormon, nie wykazują aż tak zaostrzonego "zespołu Otella".

"Wygląda na to, że kobiety, a także producenci farmaceutyków, nie są do końca świadomi całego zakresu potencjalnych skutków, jakie tabletki wywierają na psychikę, a także konieczności bardziej zindywidualizowanego doboru rodzaju pigułek" - komentuje dr Craig Roberts.

d1w1m01

[

]( #opinions )

O jakich innych skutkach na psychikę mówi naukowiec? Pigułki sprawiają, że niektóre obszary kobiecego mózgu... powiększają się. Jakie są tego rezultaty oprócz wyżej wymienionych? Kobiety mogą mieć zaniżony nastrój, zmienione czucie węchu i... wyższą inteligencję. Jest jeszcze jeden, którym powinniśmy być najbardziej zainteresowani - pigułki mogą spowodować, że kobietom... zmienia się gust co do mężczyzn. Brzmi groźnie?

A teraz pomyśl, że to wszystko po to, by móc cieszyć się bezpiecznym seksem.

d1w1m01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w1m01