Odchudzanie nosem działa!
Od nieskutecznych diet, po tabletki i saszetki wyszczuplające - rosnąca populacja otyłych to chyba najbardziej dochodowy biznes na świecie, który wkroczył również do branży kosmetycznej. Wszystko za sprawą wyszczuplających perfum Prends-moi.
Zapach Prends-moi to pierwszy na świecie aromat, którego zadaniem jest nie tyle uwodzenie, co ułatwienie uzyskania uwodzicielskiego ciała. Zapach powstał we francuskiej wytwórni perfum Robertet.
Jego twórcy przyznają, że jest to produkt stworzony, aby "wyszczuplać z przyjemnością". Podkreślają również, że jego formuła została opracowana w oparciu o badania aromaterapeutyczne i neurokosmetyczne. Badacze zakładają, że zwiększone uwalnianie się endorfiny, która daje poczucie szczęścia, euforii, może powstrzymać nas przed niekontrolowanym podjadaniem. Szczególnie tym, spowodowanym złym nastrojem lub stresem. Odchudzający kompleks zawiera również kofeinę, karnitynę i wyciąg z algi o nazwie spirulina, które uruchamiają dwa kluczowe enzymy, bezpośrednio zaangażowane w proces lipolizy. Dodatkowo perfumy wzbogacają aromaty bergamotki, mandarynki i grejpfruta.
Badanie zrealizowane przez BIO-WE, przeprowadzone wśród kobiet w wieku pomiędzy 18 a 70 rokiem życia, niebędących na diecie, wykazały, że 75 proc. z nich po użyciu perfum czuło mniejsze łaknienie, a 73 proc. badanych dodatkowo odczuwało uczucie euforii. Panie zachęcone obiecującymi wynikami badań, już ustawiają się w długiej kolejce po wyszczuplający zapach. Na liście oczekujących widnieje już ponad 6 tys. nazwisk kobiet, wierzących w skuteczność wynalazku.
Również Amerykanie starają się odchudzić społeczeństwo. Tamtejsi naukowcy opracowali nowy lek, który ułatwi zrzucenie zbędnych kilogramów, a także pomoże utrzymać wagę na tym samym poziomie już po schudnięciu. Substancja powoduje zwiększenie wrażliwości organizmu na działanie leptyny - hormonu, który odpowiada za zmniejszenie apetytu i regulację metabolizmu. Lek testowano dotychczas wyłącznie na myszach, ale pozytywne efekty pozwalają przypuszczać, że w przyszłości może się on sprawdzić również u ludzi walczących z nadwagą.
- Dzięki uwrażliwianiu organizmu na naturalnie występującą leptynę, nowy lek nie tylko powoduje utratę wagi, ale również ułatwia jej utrzymanie. Na podstawie wyników naszego badania rokujemy, że nastąpi rozwój nowego typu medykamentów stosowanych w leczeniu otyłości i jej skutków metabolicznych - mówi jeden z autorów badania George Kunos z National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism.
Poprzednie wysiłki naukowców zajmujących się tworzeniem leków wspomagających odchudzanie skierowane były na pobudzanie organizmu do produkowania większych ilości leptyny. Jednak ten sposób okazał się nieskuteczny, gdyż ciało przestawało być wrażliwe na ten hormon. Przypuszczano, że w procesie prowadzącym do spadku wrażliwości na leptynę biorą udział naturalnie występujące w organizmie kannabinoidy, które powodują odczuwanie głodu. Aby zapobiec temu zjawisku postanowiono skupić się na zablokowaniu receptora kannabinoidowego.
(PAP), mow /PFi