Trwa ładowanie...
27-01-2011 16:39

Odkryto sekret młodości!

Odkryto sekret młodości!Źródło: Jupiterimages
d1kf3gm
d1kf3gm

Męskim okiem

Niemieccy psychologowie odkryli sekret młodości. Nie są nim operacje plastyczne, ani kosmetyczne zabiegi, ale zmiana towarzystwa, w jakim przebywa człowiek.

Naukowcy postanowili zająć się kwestią, która do tej pory trapiła jedynie chirurgów plastycznych - młodego wyglądu. Jak jednak wyglądać młodziej bez wykonywania operacji plastycznej? Odpowiedzią na to pytanie zajęli się psycholodzy z Friedrich-Schiller-Universitaet Jena, w Niemczech.

Znaleźli proste rozwiązanie: osoby, które chcą wyglądać młodziej, powinny otaczać się osobami starszymi. Po obserwacji osób starszych, trzydziestolatka wydaje nam się bowiem znacznie młodsza.

Dzięki badaniom psycholodzy udowodnili, że ludzie mylą się w określeniu czyjegoś wieku, jeśli wcześniej mieli kontakt z osobami należącymi do specyficznej grupy wiekowej. Jeśli uczestnikom badania pokazano wiele twarzy starszych osób, a następnie kazano określić wiek pewnej osoby w średnim wieku, to zwykle znacznie ją odmładzali. Działo się tak niezależnie od wieku i płci obserwatora. Naukowcy zauważyli jednak, że gdy uczestnicy badania obserwowali twarze osób tej samej płci, efekt ten był jeszcze silniejszy. Oznacza to, że postrzeganie wieku i płci w twarzach ludzi nie jest zupełnie niezależnym procesem.

d1kf3gm

[

]( #opinions )

Założyciela "Playboya", Hugh Hefnera mogłyby zaskoczyć takie wyniki, ponieważ jego sposobem na odmłodzenie się jest towarzystwo młodych kobiet. Nie zdaje sobie on jednak sprawy, że ich obecność sprawia, że wygląda na starszego. Zamiast więc myśleć o operacji plastycznej, powinien zmienić towarzyszy na dojrzałych dżentelmenów. Nas jednak najbardziej zaskakuje fakt, że mądre głowy zza naszej zachodniej granicy, odkryły to co już dawno wiedzieliśmy. Ciekawi nas jedynie, czy w analogiczny sposób można dokonać analizy głupoty. Prawdopodobnie system porównania zadziała - z im głupszym partnerem jesteś, tym bardziej mądry się czujesz. Istnieje jednak obawa, czy ta zasada nie zostanie wypchnięta przez inną, starszą - z kim przystajesz takim się stajesz.

_ PAP, (meononwaves)_

d1kf3gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kf3gm