SeksOdwieczna walka z "nieobyczajnością"

Odwieczna walka z "nieobyczajnością"

Odwieczna walka z "nieobyczajnością"

09.03.2016 | aktual.: 07.04.2017 13:27

Kiedyś za pocałunek można było stracić życie, dzisiaj grożą za to baty

Twarde prawo, ale prawo. 9 marca 1562 roku w Neapolu pod groźbą śmierci zabroniono pocałunków w miejscach publicznych. Pod gorącym słońcem południowej Italii głowy mogli od tego dnia stracić nie tylko kochankowie, ale także stateczne matrony i ich mężowie, którzy choć na chwilę oddali się namiętności.

Prawo obowiązujące niegdyś w Królestwie Neapolu od dawna popadło w zapomnienie. Poza historykami prawoznawstwa mało kto chyba pamięta o tym barbarzyńskim, a także bardzo głupim zarządzeniu. Czy jednak i dzisiaj, pod płaszczykiem walki z nieobyczajnością, nie obowiązują podobnie absurdalne, choć już nie tak okrutne przepisy?

Obowiązują i jest ich bardzo dużo. Problem ten dotyczy nawet krajów anglosaskich - przede wszystkim USA. Wydawałoby się, że gdzie jak gdzie, ale w liberalnych Stanach Zjednoczonych prawo nie zajmuje się regulacją tego, na co mogą sobie pozwolić, przy obopólnej zgodzie, dorośli ludzie. Nic bardziej mylnego.

1 / 8

Nawet małżonkowie muszą uważać

Obraz
© Shutterstock

Na przykład w Georgii grozi pięć lat więzienia za uprawianie seksu oralnego. W Kalifornii prawo w tym względzie jest jeszcze bardziej surowe: małżonkowie mogą być tu skazani na 15 lat więzienia, nawet jeśli dzieje się to w ich prywatnej sypialni.

Seks oralny jest traktowany jako przestępstwo także w wielu innych amerykańskich stanach. W Południowej Dakocie można za to dostać 10 lat więzienia, w Rhode Island - od 7 do 10 lat, w Utah - 6 miesięcy i 299 dolarów grzywny, w Nowym Meksyku - od 2 do 10 lat i 5000 dolarów nawiązki, a na słonecznej i wiecznie gorącej Florydzie podobna przyjemność może zakończyć się, w razie ujawnienia, nawet 20-letnią odsiadką.

2 / 8

Skok w bok? Nie radzimy

Obraz
© Shutterstock

W wielu stanach USA, które nie są przecież państwem muzułmańskim, penalizowana (czyli wpisana w systemie kar przewidziany prawem) jest także zdrada małżeńska. Nikt co prawda tu nie kamienuje, ale przed dokonaniem "skoku w bok" lepiej dobrze się zastanowić.

W Kalifornii niewierny małżonek może trafić na rok do więzienia. Będzie też musiał wyciągnąć z portfela 1000 dolarów na grzywnę. W Arkansas jest taniej, bo zdrada wyceniana jest na 20-100 dolarów.

**[

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO MĘŻCZYŹNI ZDRADZAJĄ? ]( http://facet.wp.pl/dlaczego-mezczyzni-zdradzaja-6002203740291713a )**

3 / 8

Jesteś kawalerem, wypij szklankę zimnej wody

Obraz
© Shutterstock

W USA karany jest też seks przedmałżeński. Kawalerowie i panny przyłapani na nielegalnej miłości w Michigan mogą trafić do więzienia na pięć lat i dodatkowo zapłacić 5000 dolarów kary. W Arizonie takie przestępstwo kończy się 3-letnim wyrokiem.

Przy tak drastycznych regulacjach grzywna 10-dolarowa w Rhode Island wydaje się naprawdę tylko symboliczna. Także w Wirginii wyrok nie puści nikogo z torbami. Za nielegalny seks trzeba tu zapłacić od 20 do 100 dolarów. W purytańskim Teksasie grzywna z tego tytułu wynosi już 500 dolarów.

4 / 8

Absurd goni absurd

Obraz
© Shutterstock

Gdyby komuś wydawało się, że na tym kończą się regulacje prawne w tak bardzo intymnej sferze życia, byłby w błędzie. W niektórych rejonach USA prawo w tej kwestii idzie bardzo głęboko.

Oto kilka przykładów. Jedyną akceptowalną w Waszyngtonie pozycją seksualną jest pozycja misjonarska. W miejscowości Romboch (Wirginia), by się kochać, trzeba wcześniej zgasić światło. W Willowdale (Oregon) mężczyzna nie może pozwolić sobie na ekspresję słowną w czasie seksu. Dozwolona jest ona natomiast, choć tylko po cichu, kobiecie.

**[

ZOBACZ TEŻ: SZEŚCIU NAJWIĘKSZYCH FLIRCIARZY U WŁADZY ]( http://facet.wp.pl/szesciu-najwiekszych-flirciarzy-u-wladzy-6002212383450241g )**

5 / 8

Lakierki zagrażają moralności

Obraz
© Shutterstock

Kierujący się potrzebą obrony obyczajności prawodawca nawet po wyjściu z sypialni zachowuje czujność.

W Cleveland (Ohio) kobietom nie wolno nosić butów-lakierek, gdyż mężczyźni mogliby w ich odbiciu zobaczyć coś, czego widzieć nie powinni. W Oxford (także Ohio) kobieta nie może rozebrać się, stojąc przodem do obrazu, na którym jest mężczyzna. W Tuscon (Arizona) płeć piękna nie może nosić spodni, a podrywanie kobiet na ulicy w Little Rock (Arkansas) zagrożone jest miesiącem więzienia. W Seattle młode panienki nie mogą siadać na kolanach swoich chłopców w pojazdach komunikacji publicznej. Za czyn ten można spędzić nawet pół roku za kratkami.

6 / 8

Jawna dyskryminacja!

Obraz
© Shutterstock

W Karolinie Północnej zakazane jest mężczyznom podglądanie kobiet przez okna. Co ciekawe, kobiety mogą to robić bez żadnych ograniczeń prawnych.

Regulacja ta wzięta jest najprawdopodobniej z Wysp Normandzkich, gdzie przybrała jednak ostrzejszą formę. Podglądający tam przez okno kobietę mężczyzna skazywany jest za podglądactwo. Gdy czyni to kobieta... mężczyzna skazywany jest za ekshibicjonizm.

**[

ZOBACZ TEŻ: SZEŚCIU NAJWIĘKSZYCH FLIRCIARZY U WŁADZY ]( http://facet.wp.pl/szesciu-najwiekszych-flirciarzy-u-wladzy-6002212383450241g )* *[

ZOBACZ TEŻ: TAKIE KOBIETY ZDRADZAJĄ NAJCZĘŚCIEJ ]( http://facet.wp.pl/takie-kobiety-zdradzaja-najczesciej-6002207551657089g )**

7 / 8

Sceny pocałunków "zmiękczają mózg"

Obraz
© Shutterstock

Odejdźmy od Stanów Zjednoczonych. Przecież także i w innych krajach są liczni obrońcy osobliwie pojętej obyczajności. W Atenach na przykład za prowadzenie auta w stroju kąpielowym można stracić prawo jazdy.

W Bengalu (Indie) nie pozwala się wyświetlać w kinach filmów pokazujących sceny pocałunków. Ministerstwo Oświaty tego stanu tłumaczy, że sceny erotyczne "zmiękczają mózg".

Młodzież w Szwajcarii ma zakaz fotografowania się nago w całej postaci. Może natomiast robić to w częściach: na jednym zdjęciu - od pasa w górę, a na drugim - od pasa w dół...

**[

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO MĘŻCZYŹNI ZDRADZAJĄ? ]( http://facet.wp.pl/dlaczego-mezczyzni-zdradzaja-6002203740291713a )**

8 / 8

Co kraj, to obyczaj

Obraz
© Shutterstock

W afrykańskiej Tanzanii prawnie regulowana jest długość włosów. Kto przekroczy 36 centymetrów, może mieć kłopoty. W tym samym kraju za noszenie spódniczek mini można trafić do więzienia. Może warto dodać, że średnia temperatura w Tanzanii wynosi 30 stopni Celsjusza w dzień i 20 stopni w nocy.

W Iranie karane jest obejmowanie się i całowanie na ulicy. Najniższa kara to 35 batów.

W Korei Północnej można trafić do więzienia za noszenie dżinsów. Dżins to przecież symbol największego wroga tej komunistycznej satrapii - Stanów Zjednoczonych.

Witold Chrzanowski

**[

ZOBACZ TEŻ: SZEŚCIU NAJWIĘKSZYCH FLIRCIARZY U WŁADZY ]( http://facet.wp.pl/szesciu-najwiekszych-flirciarzy-u-wladzy-6002212383450241g )**

seksprawoprzepisy
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)