Trwa ładowanie...

Ogolisz się bez podrażnień. Wybierz odpowiedni sprzęt

Gładko ogolona twarz to ważny wyznacznik eleganckiego stylu. Efekt psują jednak różowe plamy i podrażnienia po goleniu. By się ich ustrzec, warto zastosować profesjonalne kosmetyki lub wybrać golarkę, która będzie delikatna dla skóry.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ogolisz się bez podrażnień. Wybierz odpowiedni sprzętŹródło: 123RF
d45ie7y
d45ie7y

Polecamy maszynki do golenia, które nie wyrywają włosków i nie powodują podrażnień, a także sposoby golenia, które sprawią, że codzienne czynności pielęgnacyjne będą o wiele przyjemniejsze.

Kwestia odpowiednich środków do pielęgnacji

Podrażnienia po goleniu to domena panów z wyjątkowo twardym zarostem, który przed goleniem należy odpowiednio zmiękczyć. Przydatne będą do tego specjalne kosmetyki, których zadaniem jest przygotowanie zarostu do golenia. Najlepiej sprawdzi się żel przeznaczony do golarek elektrycznych, można dostać go w każdej drogerii. Pamiętaj jednak, że kosmetyki do skóry i kremy nawilżające należy stosować dopiero po goleniu, jeśli dostaną się do wnętrza maszynki podczas pracy, mogą ją z czasem uszkodzić.

Liczy się ostrość

Dobra maszynka to ostra maszynka. Tępe ostrza tną nierówno i nie są w stanie pozbyć się wszystkich włosków. Dlatego wielu panów popełnia zasadniczy błąd i dociska urządzenie zbyt mocno do policzków. To z kolei sprawia, że każdy obrót ostrzy ściera naskórek, a to prosta droga do zacięć czy licznych podrażnień.

pędzelek do golenia Pixabay.com
pędzelek do golenia Źródło: Pixabay.com, fot: public domain

Podstawą jest więc konserwacja ostrzy. Nie ma materiału, który z czasem nie straciłby ostrości, choć można zdecydować się na sprzęt z samoostrzącymi nożami. W innym przypadku trzeba będzie mniej więcej raz w roku dokonać wymiany na nowe. W zależności od modelu koszt ostrzy może nawet przekroczyć 100 zł, więc dobrze będzie przed zakupem sprawdzić cenę dodatkowych zestawów i zaopatrzyć się odpowiednio wcześnie. Po wymianie od razu zauważysz różnicę. Golarka nie będzie wyrywać włosków ani podrażniać skóry, a skóra na twarzy będzie niesamowicie gładka.

Pamiętaj również, że o golarkę należy odpowiednio dbać, dzięki czemu będzie w stanie służyć przez długi czas. Regularne usuwanie włosów z wrażliwych części urządzenia, a także spomiędzy ostrzy to nie tylko kwestia typowo techniczna, ale przede wszystkim ważny wymóg higieny.

Technika golenia

Podczas golenia elektryczne urządzenia obcierają skórę i usuwają cieniutką warstwę naskórka. Jeśli będziesz kilkukrotnie golić to samo miejsce, szybko dojdzie do podrażnień lub skaleczeń. Trzeba więc używać maszynki tak, aby jedno miejsce było golone jeden, ewentualnie dwa razy. W przypadku golarek głowicowych najlepiej będzie wykonywać koliste ruchy, które uniosą włosy u nasady, co pozwoli na łatwiejsze cięcie. W przypadku golarek foliowych technika jest nieco inna i przypomina golenie się zwykłą maszynką. Pamiętaj, by przeciągać urządzenie pod włos, w ten sposób uzyskasz lepszy efekt.

Pamiętaj, że golarka elektryczna najefektywniej radzi sobie z krótkim zarostem, dłuższą brodę lub wąsy lepiej będzie najpierw przyciąć przy pomocy trymera.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d45ie7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45ie7y