Trwa ładowanie...
23-06-2015 13:16

Ojciec dziewczynki zginął w wypadku. Reakcja policjanta poruszyła internautów

Share
Ojciec dziewczynki zginął w wypadku. Reakcja policjanta poruszyła internautówŹródło: Facebook
d1jrr8j

To zdjęcie obiega internet, a zachowanie funkcjonariusza Nicka Strucka budzi powszechny podziw i szacunek. Dlaczego? Ponieważ w obliczu tragedii wykazał się wrażliwością i dobrym sercem, odciągając uwagę małej dziewczynki od dramatu, jaki rozgrywał się kilkanaście metrów dalej.

Do wypadku doszło w Brighton w stanie Kolorado (USA). Samochodem jechało małżeństwo oraz ich czworo dzieci. W pewnym momencie auto wypadło z szosy i dachowało. Matkę oraz trójkę rannych dzieci od razu przetransportowano do szpitala. Niestety, ojciec rodziny nie przeżył, zginął na miejscu. Jedyną osobą, która z tej tragedii wyszła bez szwanku, była 2-letnia dziewczynka.

(fot. 9News)

d1jrr8j

Jeden z policjantów biorących udział w akcji, Nick Struck, postanowił na miejscu zaopiekować się małą i zrobić wszystko, żeby nie była świadoma, jak wielka tragedia rozgrywa się tuż za jej plecami. - Wykonywałem tylko swoją robotę - skromnie zauważył policjant w wywiadzie dla lokalnej telewizji 9news. - Sam jestem ojcem 2-letniej dziewczynki i w takich sytuacjach pierwszą myślą jest zawsze, że to mogło być moje dziecko. Chciałbym po prostu, żeby, jeśli kiedyś i ona będzie w podobnej potrzebie, ktoś też jej pomógł.

Jak się okazało, oficer Struck śpiewał małej dziewczynce ulubioną piosenkę swojej córki : "Twinkle, Twinkle Little Star". - Nie jestem specjalistą od udzielania pomocy medycznej, ale wiem, jak przytulić i pocieszyć kogoś w potrzebie. I mogę wam zagwarantować, że każdy z moich kolegów policjantów zachowałby się w tej sytuacji tak samo - zapewnił.

(fot. 9News)

d1jrr8j

Zdjęcie, wykonane przez przypadkowego gapia, szybko obiegło internet i wzbudziło powszechny podziw postawą policjanta. Jego prosty gest przypomniał ludziom, że w obliczu powszechnej znieczulicy współczucie okazane drugiej osobie może być niezwykle cenne.

Polecamy również:

d1jrr8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jrr8j
d1jrr8j