Trwa ładowanie...
03-01-2011 15:34

Ona nie ma orgazmu!

Share
Ona nie ma orgazmu!
d33347s

Od 12 lat jesteśmy małżeństwem, moja żona miała tylko kilka razy orgazm - i to na początku naszego związku, teraz ma tylko łechtaczkowy - i też zauważyłem, że chce tego coraz rzadziej. Próbowałem już chyba wszystkiego: długie pieszczoty, seks w różnych pozycjach - to nic nie daje. Może coś jest ze mną nie tak? Jest jakaś recepta na ten problem?

Odpowiedź

Reaktywność seksualna kobiet różni się od męskiego modelu pobudliwości seksualnej. Większość kobiet przeżywa orgazm na drodze pobudzania łechtaczki. Orgazmy pochwowe są rzadziej spotykane.

To, że Pańska małżonka przeżywa wyłącznie orgazmy na drodze pobudzania łechtaczki, leży całkowicie w granicach normy. Inną sprawą jest rzadsza ochota na seks. Jedną z przyczyn, które mogą to tłumaczyć, jest zbyt mała satysfakcja ze współżycia związana z rzadkim pobudzaniem łechtaczki i niesatysfakcjonującymi orgazmami.

d33347s

Przyczyna może być też zupełnie odwrotna: spełnienie emocjonalne w związku może powodować obniżenie częstotliwości współżycia, gdyż współżycie to nie jest motywowane potrzebą weryfikacji zainteresowania seksualnego ze strony partnera, gdyż potrzeba ta jest zaspokojona.

Inne potencjalne przyczyny mogące skutkować obniżeniem częstotliwości współżycia, to: zbyt duże obciążenie obowiązkami, zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa w związku, problemy hormonalne, neurologiczne lub krążeniowe, dolegliwości ze strony kręgosłupa, ewentualne choroby współistniejące, a także wpływ przyjmowanych leków.

Zaproponowanie konkretnego rozwiązania problemu wymagałoby diagnozy sytuacji panującej w Państwa związku, tego zaś nie da się uczynić drogą mailową.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d33347s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33347s