Trwa ładowanie...
18-07-2012 12:14

One nauczą cię chińskiego...

One nauczą cię chińskiego...Źródło: TheMandarinLearners
d1xmzbg
d1xmzbg

Męskim okiem

Myślałeś że nie masz talentu do nauki języków? Może po prostu brakowało ci odpowiedniej motywacji? Sprawdź jak poradzisz sobie, kiedy lekcję będzie prowadziła urocza lektorka ubrana w seksowną bieliznę.

W internecie pojawiła się niezwykła szkoła online ucząca języka chińskiego. Mając na uwadze stopień trudności nauki tego języka, jej założyciele postanowili dodatkowo zmotywować i skłonić do skupienia wszystkich potencjalnych uczniów: lektorkami w tej szkole są wyłącznie piękne chińskie dziewczęta ubrane w seksowną bieliznę.

Szkoła nazywa się SexyManadrin.com i uruchomiona została w grudniu 2011 roku. Choć działa od niedawna, już stała się prawdziwym edukacyjnym hitem: kanał szkoły na YouTube.com ma już ponad milion wyświetleń.

Każdy filmik dostępny w internecie zawiera jakąś z życia wziętą scenkę (na przykład wizytę u lekarza)
oraz dialog zawierający najpotrzebniejsze zdania i zwroty. Wszystko co mówią piękne Chinki na angielski tłumaczy Mr. Fung - śmieszny animowany "asystent" lektorek.

d1xmzbg

Co ciekawe, pomysłodawczynią i założycielką tej nietypowej placówki jest nie Chinka, a Japonka. Kaoru Kikuchi to młoda, piękna i ze wszech miar utalentowana absolwentka wydziału architektury na uniwersytecie w Nottingham w Anglii. Jak tłumaczy - założyła szkołę, bo od zawsze chciała by język mandaryński stał się bardziej popularny.

Czy rzeczywiście warto się uczyć chińskiego? Biorąc pod uwagę, że obecnie dla blisko 900 milionów osób to język ojczysty, a na całym świecie włada nim aż 1,4 miliarda ludzi, zdecydowanie warto. A zakładając, że znaczny odsetek mówiących po chińsku wygląda jak śliczne lektorki SexyManadrin.com - tym bardziej! Choćby po to, by przy ewentualnej osobistej konfrontacji z Kwiatami Wschodu nie zapomnieć języka w gębie.

Zresztą jeśli nawet znajomość mandaryńskiego przydać ma się wyłącznie do zamawiania potraw u pryszczatego Chińczyka w budce z fast foodem w centrum Warszawy, to i tak warto spróbować. Ot - dla samej przyjemności pobierania nauki od takich pedagożek.

Język chiński zalicza się do najtrudniejszych języków świata, więc opanowanie go do łatwych nie należy. Ale umówmy się - w wersji oferowanej przez SexyManadrin.com nikomu raczej nie zależy na pośpiechu. Ważne są raczej ciągłe ćwiczenia i powtórki.

d1xmzbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xmzbg