Trwa ładowanie...
31-12-2010 12:27

Operacje plastyczne

Operacje plastyczneŹródło: Jupiterimages
dkopo1y

Chirurgia plastyczna jest dzisiaj bardzo popularna. Swoje ciało poprawiają sobie celebryci, ale również popularny "Kowalski", który ma kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Jak było kiedyś? Kiedy odbyła się pierwsza operacja plastyczna i jakie były jej skutki?

Dzięki temu, że medycyna się bardzo rozwinęła wszyscy ludzie mają dostęp do chirurgii plastycznej, ponieważ jest ona coraz tańsza. Gabinety, gdzie można poprawić swój wygląd powstają jak grzyby po deszczu na fali popularności amerykańskich programów.

Pierwsze ślady chirurgii plastycznej można odszukać w zapiskach z przed kilkuset lat. Pierwsze zabiegi kończyły się tragicznie, ponieważ były wykonane bardzo prymitywnie. Na początku XV wieku Heinrich von Pfolspeundt postanowił poeksperymentować na psie, któremu skorygował nos. Pies po krótkim czasie zdechł, ponieważ doktor nie poradził sobie z zakażeniem, które nastąpiło po zabiegu.

dkopo1y

Pierwsza operacja na człowieku została przeprowadzona przez Amerykanina Johna Mettauera w 1827 roku. Starał się nakłonić swojego przyjaciela do tego eksperymentu, ale ten odmówił. Zbulwersowany, przeprowadził zabieg na samym sobie. Harold Gilles zrewolucjonizował ówczesną chirurgię plastyczną, ponieważ wymyślił specjalnie narzędzia, zastrzyki oraz płomienie wykorzystywane podczas zabiegu. Przyjmował w gabinecie poszkodowanych przez II wojnę światową żołnierzy. Starał się zrekonstruować twarze oraz ciała weteranów.

Efekty jego pracy były przerażające, ale z czasem zdobywał coraz więcej pacjentów. Zdarzyły się również przypadki śmiertelne, ale po kilku przypadkach zaczęto sobie z tym radzić.

W XXI wieku operacje plastyczne nie są już tematem tabu i powiększają grono entuzjastów. Na skale masową swoje ciała zaczęły już dawno poprawiać gwiazdy Hollywood oraz gwiazdy filmów dla dorosłych. Najbardziej popularną operacją jest powiększenie oraz korekcja biustu.

Rekordzistką pod względem przebytych operacji jest Cher, która w ciągu kilkudziesięciu lat hucznej kariery poddała się im ok. 25 razy. Poprawiała biust, usta, twarz, pośladki oraz odsysała sobie tłuszcz z brzucha oraz ud. Demie Moore pomimo zbliżającej się 50-tki wygląda nadal kwitnąco. Zdaje się, że zatrzymał się dla niej czas, a z biegiem lat staje się przecież coraz piękniejsza. To nic innego jak botox (toksyna otulinowa - po wstrzyknięciu w odpowiednią tkankę paraliżuje ją częściowo przez co zapobiega procesowi kurczenia jej lub fałdowania), który przepływa przez każdy centymetr jej twarzy.

dkopo1y

Madonna jest królową muzyki pop ale również przoduje w rankingach pod względem przebytych operacji plastycznych.

W Polsce korekcje plastyczne również nie są obce. Mówi się jednak o tym mniej, ponieważ gwiazdy nie chcą się do nich przyznawać. Powiększają sobie biust, aby lepiej prezentować się w kreacjach od znanych projektantów. Utwardzają sobie pośladki oraz likwidują "boczki", których tak nikt nie lubi.

Na szczęście operacje plastyczne otworzyły drzwi dla osób, które wcześniej miały wielkie kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Jest to indywidualna kwestia czy się ktoś z tym zgadza czy nie. Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć z tego korzystać. Operacje plastyczne dla komunijnych dzieci jako prezent są może przesadą ale skoro dziecko ma dorastać z większą pewnością siebie to lepiej to zrobić zawczasu.

dkopo1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkopo1y