Trwa ładowanie...
Lady GaGa

Orgazm bez dotykania

Share
Orgazm bez dotykania
dczwi7l

Lady Gaga powiedziała w wywiadzie, że potrafi się doprowadzić do orgazmu siłą woli. Czy to możliwe?

Skoro można przeżyć orgazm podczas snu, całkowicie bez pobudzenia fizycznego i wyłącznie na skutek pobudzenia mentalnego, równie dobrze można przeżyć orgazm na skutek wyobrażeń o treści erotycznej. Jest to wyłącznie kwestia odpowiedniego treningu i rozluźnienia. Znane są doniesienia o innych nietypowych sytuacjach, w trakcie których dochodzi do orgazmów całkowicie bez stymulacji fizycznej.

Orgazm połączony z wytryskiem nasienia można przeżyć również na skutek silnego stresu (np. podczas egzaminu). Jest to jeden z indywidualnych sposobów adaptacyjnych, pozwalających organizmowi na odwrócenie uwagi od niekorzystnie absorbującej go sytuacji stresowej. Podobne efekty somatyczne (przyspieszone bicie serca, rumień, przekrwienie genitaliów połączone ze szczytowym uczuciem przyjemności) mogą nieść ze sobą również niektóre silne przeżycia religijne - o czym świadczą historie usłyszane bezpośrednio od pacjentów.

dczwi7l

Historia powszechna zna rytuał publicznego gwałcenia męskich przywódców pokonanych wojsk przez całkowicie heteroseksualnych dowódców wojsk zwycięskich; podobne zgwałcenia zdarzają się również współcześnie np. w więzieniach. Ich motywacją nie jest popęd seksualny, lecz poniżenie gwałconego i ustalenie hierarchii. Orgazm jest więc zjawiskiem występującym czasem w okolicznościach zupełnie innych niż te najczęściej spotykane i nie zawsze musi być poprzedzony stymulacją fizyczną czy nawet pożądaniem seksualnym.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dczwi7l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dczwi7l
dczwi7l