Trwa ładowanie...
08-11-2013 17:14

Oto idealna różnica wieku w związku

Oto idealna różnica wieku w związkuŹródło: 123RF
d2frvph
d2frvph

Ustalono, jaka jest idealna różnica wieku dla osób będących w związku. Wynosi ona dokładnie cztery lata i cztery miesiące. Przy okazji wyszło na jaw, że kobiety wychodzą za mąż za dużo starszych od siebie facetów dla... pieniędzy.

Małżeństwa, w których partnerzy znacznie różnią się od siebie wiekiem, nie należą do rzadkości. Kobiety, szczególnie te młodsze, twierdzą, że wolą nieco dojrzalszych mężczyzn, a mężczyźni chętnie oglądają się za młodszymi paniami - doceniając ich świeżość, urodę i energię.

Badacze stwierdzili jednak, że istnieje złoty środek i wynosi on dokładnie 52 miesiące - o tyle wcześniej powinna się urodzić nasza partnerka, żebyśmy czuli się z nią dobrze, a nasze małżeństwo przetrwało długie lata.

Serwis confused.com zamieścił na swoich stronach specjalny kwestionariusz, który wypełniło ponad 2000 osób. To właśnie na podstawie tego badania ustalono ów "wiekowy kompromis". Wywiad dostarczył jednak także wielu innych ciekawych danych.

d2frvph

Blisko połowa respondentów twierdziła, że ich zdaniem nie można orzec, o ile powinien być starszy mężczyzna od kobiety lub odwrotnie. 33 proc. pań uważa, że byłyby zadowolone, żyjąc z mężczyzną starszym nawet o 7 lat.

Dziwnym może wydawać się to, że spora część przedstawicielek płci pięknej mogłaby wyjść za mąż za faceta, który miał już 50 lat, gdy one przychodziły na świat. Zaledwie jedna na sto respondentek uważa, że idealny kochanek, to młodszy kochanek.

Większość białogłów przyznało, że zdarzyło im się skrycie krytykować koleżanki, które wiązały się ze starszymi od siebie mężczyznami. Podejście do tej sprawy blisko jednej trzeciej badanych pań zmienia się jednak, gdy "starszy pan" jest odpowiednio majętny (18 proc. kobiet uważa, że taki związek i tak nie przetrwa próby czasu).

Kobiety twierdzą też, że nie dałyby sobie rady finansowo, gdyby żyły w pojedynkę. 55 proc. z nich nie mogłoby sobie pozwolić np. na spłatę kredytu, podczas gdy podobny problem ma zaledwie 24 proc. mężczyzn. Być może jest to jeden z powodów, dla którego dziewczęta przychylnym okiem patrzą na statecznych facetów, którzy wiedzą jak zadbać o rodzinę.

d2frvph

Ijuh, facet.wp.pl

d2frvph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2frvph