Trwa ładowanie...

Oto najbardziej wkurzający gadżet!

Oto najbardziej wkurzający gadżet!Źródło: Jupiterimages
d3lw8q2
d3lw8q2

Nie białe kozaczki, nie "skóra", nie fura, również nie komóra. Angielski rząd przeprowadził wśród internautów badania mające na celu wyłonienie najbardziej irytującego gadżetu, jaki kiedykolwiek powstał. Okazało się, że Wyspiarzy najbardziej denerwuje... karaoke.

Tak wskazała prawie jedna czwarta badanych (22 procent). Na liście wynalazków, które nie powinny były nigdy powstać, znalazły się również dostępne przez 24 godziny na dobę kanały sportowe (tak uznało 17 procent badanych), poza tym konsole do gier wideo (12 procent), a nawet telefony komórkowe (11 proc.) czy budziki (7 proc.).

Karaoke wymyślone w 1971 roku przez Japończyka Daisuke Inoue stało się od tego czasu fenomenem społecznym. Dlaczego jest tak lubiane i nielubiane jednocześnie? - Śpiewanie to dla wielu forma uwielbienia siebie samych. Jednak dla tych, którzy w tym czasie robią za widownię, to po prostu przysłuchiwanie się ludziom, którzy nie potrafią śpiewać. I to wcale nie jest miłe - mówi Kane Kramer, dyrektor British Inventors Society.

W badaniu pytano respondentów również o to, jakie gadżety chętnie zobaczyliby w przyszłości. 18 procent chciałoby, żeby wymyślono robota sprzątającego, 16 procent cieszyłoby się, gdyby powstał wehikuł czasu, a dla 12 procent pożądanym wynalazkiem jest maszyna do teleportacji.

ZOBACZ TAKŻE:

* Obejrzałbyś taką gazetę? Te nasze fantazje Najlepsze gadżety w sieci Kultura jest bezcenna * Badanych zapytano również, jakie zdobycze techniki podnoszące bezpieczeństwo uważają za najważniejsze. Dla 69 procent jest to alarm przeciwpożarowy, 64 procent wskazało pasy bezpieczeństwa, a 29 procent - foteliki samochodowe dla dzieci.

d3lw8q2

Podejście Brytyjczyków do tematu popisów wokalnych swoich rodaków zupełnie nas nie dziwi. Wszak kilka miesięcy wcześniej, w przeprowadzonym przez ten sam ośrodek sondażu, sami Wyspiarze przyznali, że najmniej seksowne w Europie są ich... rodaczki. Wybór specjalnie nie dziwi. Gdyby jednak wyniki obydwu badań - przecież tak różnych - zsumować, rezultatem byłaby wizja amatorsko śpiewającej Brytyjki. To już daje do myślenia! Z drugiej strony podejrzewamy, że wyniki podobnych badań, ale przeprowadzonych w naszym kraju, byłyby zgoła inne. Stawiamy na tryumf wałka (gdyby respondentami byli panowie) lub pilota do TV (gdyby odpowiedzi udzielały panie).

(PAP), menonwaves

d3lw8q2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lw8q2