Trwa ładowanie...
18-08-2015 10:16

Oto najstarszy kot na świecie!

Share
Oto najstarszy kot na świecie!Źródło: Księga Rekordów Guinnessa
d47v18g

Ten kot jest tak stary, że trafił do Księgi Rekordów Guinnessa! Futrzasty przyjaciel pani Ashley Reed Okury liczy sobie już... 26 wiosen!

Kot wabi się Corduroy, czyli Sztruks, i urodził się 1 sierpnia 1989 roku w Oregonie. Pani Ashley wybrała go z miotu, kiedy była 6-letnią dziewczynką.

"Jesteśmy przeszczęśliwi" - powiedziała podczas uroczystości związanych z ogłoszeniem jej pupila najstarszym żyjącym kotem na świecie. "Kupiliśmy Corduroyowi mysz do świętowania. To bardzo łagodne i wyluzowane zwierzę. Był ze mną właściwie we wszystkich ważnych dla mnie w życiu momentach i głęboko doceniam fakt, że wciąż może cieszyć się dobrym zdrowiem. Mamy nadzieję na świętowanie wielu kolejnych urodzin naszego przyjaciela" - dodała Okura.

d47v18g

Ashley wyjawiła również sekret jego długowieczności: "Pozawalamy mu po prostu być kotem: biegać, polować, no i okazujemy mu mnóstwo miłości. Mieszkamy na 160-hektarowym ranczo w Oregonie i Corduroy może swobodnie korzystać z całej tej przestrzeni, nie ograniczamy mu wolności. Codziennie sam więc dostarcza sobie sporą dawkę aktywności".

Poprzednim rekordzistą był kot o dziwnym imieniu Tiffany Two, który przeżył 27 lat, 2 miesiące i 20 dni (pożegnał się z tym światem w maju 2015 roku). Jednak i tak żaden miauczący czworonóg nie pobił jak dotąd wyniku kotki Creme Puff, której udało się przeżyć dokładnie 38 lat i 3 dni!

Dodajmy, że koty domowe żyją na wolności średnio 8 lat, zaś trzymane w domu osiągają zazwyczaj wiek do 20 lat.

d47v18g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47v18g
d47v18g