Trwa ładowanie...
d2alqhx
Ciekawostki

Otyła bardziej pamiętliwa!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otyła bardziej pamiętliwa!
(Jupiterimages)
d2alqhx

Męskim okiem

Kobiety są z natury pamiętliwe. Ale okazuje się, że nie wszystkie w równym stopniu. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że w tej kwestii bardzo wiele zależy od kształtu - wcale nie półkul mózgowych - ale kobiecej figury.

Naukowcy z Nortwestern University w Chicago na podstawie serii przeprowadzonych badań ustalili, że kobiety w typie "gruszki", czyli te z szerszymi biodrami, mają większe problemy z zapamiętywaniem, niż ich koleżanki o figurze przypominającej "jabłko". Zdaniem badaczy ma to związek z różnymi rodzajami tłuszczu, który odkłada się w różnych obszarach ciała - u niektórych pań w biodrach, a u innych na brzuchu.

d2alqhx

Dzieje się tak zdaniem dr Diany Kerwin z Nortwestern University dlatego, że tkanka tłuszczowa produkuje cytokiny - hormony wywołujące stany zapalne i zaburzające procesy pamięciowe. Różne rodzaje tłuszczu wytwarzają różne cytokiny, które mają różny wpływ na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz odporność na insulinę.

Okazuje się więc, że o ile każda otyłość jest szkodliwa, o tyle różne jej rodzaje mogą wywoływać odmienne efekty.

Tak więc drodzy panowie - jeśli już zdarzy się wam kiedyś urazić kobietę z nadwagą (a pewnie prędzej czy później może się to przytrafić każdemu), pamiętajcie, że ta nadmuchana niczym balonik zapewne m tego nie zapomni. Natomiast jeśli traficie na taką w typie gruszki - jest szansa, że za jakiś czas przestanie się na was boczyć. Zapomni o urazach, bo najzwyczajniej w świecie ma je w d... A dokładniej - w biodrach.

(menonwaves)

d2alqhx

Podziel się opinią

Share

d2alqhx

d2alqhx