Trwa ładowanie...
Magdalena Drozdek
04-10-2016 09:41

Owsiak odpowiada Terlikowskiemu: dziś uważam pana za bardzo złego człowieka

Czarny Poniedziałek odbił się szerokim echem w sieci. Jerzy Owsiak, który uczestniczył w proteście razem z członkami Fundacji WOŚP i żoną, nie mógł nie opisać, jak z jego perspektywy wyglądała manifestacja. Przy okazji skomentował słowa Tomasza Terlikowskiego o zakładaniu przez uczestników mundurów SS.

Share
Owsiak odpowiada Terlikowskiemu: dziś uważam pana za bardzo złego człowiekaŹródło: ONS.pl
d1n8wgr

- Moja żona i wszystkie dziewczyny z naszej Fundacji są już w domu. Przemoczone, zmarznięte, ale szczęśliwe. Dzidzia opowiadała mi o niezwykłej atmosferze w miejscu, gdzie mogły z innymi kobietami przygotować plakaty, na których wypisywały swoje hasła. Była herbata i fantastyczna współpraca wszystkich ze wszystkimi. A potem potok ludzi, który szedł w stronę Placu Zamkowego. Bardzo dużo młodych, a także bardzo dużo osób w wieku mojej żony i seniorów, którzy przybyli na tę demonstrację swoich przekonań – zaczyna swój wpis Jerzy Owsiak.

Następne słowa kieruje już do Tomasza Terlikowskiego, który dzień przed manifestacją przyznał, że kobiety powinny ubrać mundury SS. Redaktor naczelny Telewizji Republika spuentował swój wpis: „Ci, co je nosili, też uważali, że silniejsi mogą zabijać słabszych…”. Tym samym Terlikowski porównał przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce do zbrodniarzy odpowiedzialnych za Holocaust. Więcej piszemy o tym pod tym linkiem. Terlikowski post szybko usunął i przeprosił, ale i tak w internecie rozpętała się burza komentarzy.

- Zaproponował Pan im mundury SS ze swastyką na opasce. Stwierdził Pan bardzo cynicznie, że to jest strój na tę demonstrację. Osobiście mnie Pan obraził, każąc, aby moja żona także taki mundur ubrała. I tysiące, dziesiątki tysięcy, setki tysięcy innych żon, innych kobiet, także naszych córek i moich wnuczek. Żyje Pan w czasach, w których niestety symbole te są tolerowane i uznane, jako symbol Boga Słońca. Podobnym co Pan językiem operują politycy prawicy. Minister Spraw Zagranicznych używa słowa „zabawa”, a posłowie potrafią to nazwać schizofrenią i upolitycznieniem sprawy (sic!). Obraża Pan moją żonę, która razem ze mną i z czterdziestoma kilkoma innymi wspaniałymi ludźmi tworzy Fundację WOŚP. Ludzie często chcą mi przybić piątkę, a to moja żona ze swoim działem medycznym zajmuje się całą logistyką zakupu sprzętu medycznego – pisze Owsiak.

d1n8wgr

- Trzeba być skończonym łobuziakiem, aby próbować decyzję mojej żony nazwać „zabawą”, „schizofrenią” i „politykowaniem”. Nie ma Pan zielonego pojęcia o ratowaniu życia ludzkiego! Pisząc o Pana rozmodleniu, popełnia Pan grzech za grzechem. To, co Pan napisał, to, co Pan pisze i jeszcze napisze, jest na wskroś podłe z tym mundurem SS na czele. Ale nie byłbym sobą, gdybym Panu jeszcze jednego na koniec nie powiedział. Jak będą się Panu już paliły stopy i poczuje Pan ogień na plecach, zawsze uchylę Panu w tej nagłej ucieczce z życia drzwi. Taki jestem. Niech Pan tylko nie biegnie szybciej niż żona, bo uznam wtedy Pana za tchórza. Dziś uważam Pana za bardzo złego człowieka – dodaje.

Owsiak już od kilku dni zapowiadał, że całym sercem popiera ogólnopolski strajk kobiet.

Jak podsumował wczorajsze wydarzenia?

- To był najpiękniejszy obywatelski poniedziałek w nowej rzeczywistości. Chylę czoła przed każdą osobą, która brała w tym udział – pisze na swoim profilu na Facebooku.

d1n8wgr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n8wgr