Trwa ładowanie...
25-06-2016 12:47

Pan młody jest… za młody! Sąd nie pozwolił na ślub pary, którą dzieli 50 lat

Zdawałoby się, że jeśli obie osoby są pełnoletnie, nikomu nic do tego, czy jeden z małżonków jest starszy, czy młodszy. W związkach z osobami, które mogłyby uchodzić za wnuki, celują głównie podstarzali panowie. Czasami jest jednak na odwrót.

Pan młody jest… za młody! Sąd nie pozwolił na ślub pary, którą dzieli 50 latŹródło: Shutterstock.com
d3fb6m4
d3fb6m4

Szwajcarski sąd nie zezwolił na ślub 71-letniej kobiety, która chciała wyjść za 21-latka. Nie przekonało go żarliwe uczucie, jakie rzekomo połączyło osoby, które dzieli pół wieku różnicy. Sąd dopatrzył się w związku „wykorzystywania emocjonalnego”, ale jego podejrzenia wzbudził nie tyle wiek niedoszłego małżonka, co jego status prawny. Rzecz w tym, że 21-latek jest Tunezyjczykiem. Małżeństwo mogło być zatem dla niego wygodnym sposobem na zdobycie obywatelstwa Szwajcarii.

71-letnia emerytowana księgowa jak lwica broniła uczucia, które połączyło ją z 21-letnim Tunezyjczykiem. Wskazywała na pokrewieństwo dusz i wspólne upodobania.

- Oboje lubimy rap, spacery. Mamy taki sam światopogląd – tłumaczyła Szwajcarka.

Mężczyzna również podkreślał, że z kobietą, która mogłaby być jego babcią, łączy go płomienne uczucie.

d3fb6m4

- Różnica wieku nie jest dla mnie problemem. Przedstawiłem ją mojej rodzinie, choć nie przyjaciołom – tłumaczył 21-latek w rozmowie z gazetą „20 minutes.” - Nie chcę mieć dzieci. Kocham ją i chcę z nią żyć.

Para poznała się przez internet, gdy chłopak miał zaledwie 18 lat. Znajomość kwitła w świecie wirtualnym, a latem zeszłego roku Szwajcarka zdecydowała się polecieć do Tunezji, by spotkać się ze swoim wybrankiem twarzą w twarz. Rzeczywistość pozytywnie zweryfikowała uczucie i po pięciu dniach pobytu w Tunezji kobieta zgłosiła przed szwajcarskim ambasadorem chęć zawarcia małżeństwa. Wówczas nic z tego nie wyszło, a wyrok szwajcarskiego sądu ostatecznie zamyka kwestię legalizacji związku nietypowej pary.

Co ciekawe, poprzedni mąż kobiety również był od niej młodszy, jednak „tylko” o 13 lat. Podobnie, jak nowy wybranek 71-latki, również nie pochodził ze Szwajcarii, a jego ojczyzną był Kamerun. Niestety rzutka staruszka nie ujawniła szczegółów rozstania.
Zgodnie ze szwajcarskim prawem para, która chce zawszeć małżeństwo, musi dostarczyć do Urzędu Stanu Cywilnego podanie. To urząd decyduje następnie, czy nie ma okoliczności, które sprawiają, że ślub jest niewskazany. W skomplikowanych przypadkach konieczna jest decyzja sądu.

d3fb6m4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fb6m4