Trwa ładowanie...
05-10-2010 15:47

Partner idealny a rzeczywisty

Partner idealny a rzeczywistyŹródło: Jupiterimages
d1u5xe4
d1u5xe4

University of Sheffield informuje na swoich stronach internetowych o badaniu przeprowadzonym razem z University of Montpellier we Francji. Jego wyniki potwierdzają tezę, że nasi aktualni partnerzy życiowi różnią się z wyglądu od partnerów idealnych.

Badanie przeprowadzono na grupie ok. 116 heteroseksualnych par żyjących w Montpellier, na południu Francji. Użyto do niego oprogramowania komputerowego, dzięki któremu łatwo można było modyfikować wygląd i kształt ciała osoby prezentowanej na ekranie monitora. Wybrane i zmodyfikowane zdjęcia idealnych partnerów porównano z partnerami rzeczywistymi.

Okazało się, że partnerzy życiowi są innego wzrostu, wagi i masy ciała niż byśmy sobie tego życzyli. W dodatku preferencje różnią się między kobietami i mężczyznami. Kobiety więcej fantazjują nt. wyglądu idealnego partnera, podczas gdy partnerki mężczyzn są bardziej zbliżone do ideału.

W dodatku mężczyźni przeważnie chcieliby by ich partnerka była szczuplejsza niż jest w rzeczywistości, kobiety z kolei wolałyby partnera o bardziej potężnym wyglądzie.

"To, co preferujemy u idealnego partnera i to, co mamy, różni się znacząco. Dzieje się tak dlatego, że ideały są zazwyczaj rzadkie lub niedostępne" - stwierdza dr Alexandre Courtiol z University of Sheffield.

(PAP)mn/ krf/

d1u5xe4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u5xe4