Trwa ładowanie...

Pierwszy krok w chmurach, czyli wojska sposób na niezłą kasę!

Pierwszy krok w chmurach, czyli wojska sposób na niezłą kasę!Źródło: AFP
d18mmgv

Wzbijający się w powietrze samolot F-16, powietrzne akrobacje, których nie powstydziłby się sam Tom Cruise jako Maveric, gdy grał w _Top Gunie_ i piękna zalotnie uśmiechająca się kobieta za sterem polskiego jastrzębia. Czy to nowy film Władysława Pasikowskiego?

Nie to tylko reklama wody mineralnej, którą już możemy oglądać w telewizji.

Wojsko Polskie, postanowiło wykorzystać swoje atuty i wzorem zachodnich armii wziąć udział w reklamie. Jak powiedział płk. Wiesław Grzegorzewski, szef departamentu prasowo-informacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej w wywiadzie dla „Dziennika”:

d18mmgv

„Udział w spocie Cisowianki ma być tylko pierwszym krokiem(…)dzięki temu, nie ponosząc dodatkowych kosztów będziemy mogli budować pozytywny wizerunek wojska”

I nie jest to jedyny pozytywny skutek takiego wykorzystania jednostek bojowych. Najważniejsze oczywiście w całym przedsięwzięciu są… pieniądze. Zarówno te, które wpłynęły do kasy dowództwa Sił Powietrznych (Dziennik, szacuje, że koncern zapłacił wojsku ok. 300 tys. zł), jak i te, które dzięki udziałowi w reklamie z niej nie wypłynęły.

Reklama bowiem stanowiła bezpłatną promocję dla imprezy Air Show, która odbędzie się w Radomiu, co według szacunków gazety pozwoliło oszczędzić aż 1 mln złotych!

Dodatkowym walorem, jest także promowanie naszej Armii. Oddziaływanie na psychikę młodych ludzi, którzy być może w przyszłości zasilą szeregi naszych batalionów, poprzez pokazanie wysokiego profesjonalizmu i doskonałego wyszkolenia technicznego naszych żołnierzy.

Z reklamy dowiadujemy się także, ze polski lotnik, choć doskonale wyszkolony, nie musi już latać na drzwiach od stodoły.

Zapewne w niedalekiej przyszłości w reklamach wezmą udział także czołgi, okręty oraz śmigłowce…a „badania pokazują, że lud naszą armię kocha!”

d18mmgv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18mmgv