Trwa ładowanie...
15-02-2013 13:43

Pierwszy śmiałek, który surfuje na nartach!

Pierwszy śmiałek, który surfuje na nartach!Źródło: http://chuckpattersonsports.wordpress.com
d14bcm8

Lubisz narty i lubisz wodę? I nie wiesz, jak połączyć te dwie pasje? Dzięki człowiekowi, który miał podobny problem, możesz już to zrobić! Chuck Patterson, który świetnie radzi sobie zarówno na stoku, jak i na fali, postanowił zadziwić świat i zostać pierwszym surferem, który zamiast na jednej, stanie na fali na dwóch deskach.

Narciarstwo wodne wynaleziono w 1922 w Lake City w stanie Minnesota (USA) przez Ralpha Samuelsona. To wspaniała dyscyplina, jednak znacznie różniąca się od szusowania po śnieżnym puchu i od surfingu. Spokojne zbiorniki wodne (jeziora lub zatoki), brak dużych fal, brak wiatru i... hałasujące motorówki - kalifornijski surfer, Chuck Patterson, marzył o czymś innym.

d14bcm8

Jak przedstawia to na swoim blogu, już od najmłodszych lat podziwiał ludzi, którzy ślizgali się na wielkich falach. Sam zaczął surfować w wieku 13 lat, wcześniej nauczył się jeździć na nartach. Przez całą młodość rozwijał równolegle obydwie pasje, stając się jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników uprawiających sporty związane ze "ślizganiem się na desce".

Ten mierzący blisko 190 cm i ważący około 100 kg 41-letni mężczyzna o śnieżnobiałym uśmiechu i naturalnej opaleniźnie jest idolem setek dzieciaków na całym świecie. Znają go zarówno fani snowboardu, ekstremalnego narciarstwa, kitesurfingu czy rozwijającej się ostatnio nowej dyscypliny, jaką jest stand up paddling (połączenie surfingu i wioślarstwa). Dlatego można się spodziewać, że stworzony przez niego sport podbije serca wielu osób. Kto wie, może za jakiś czas, podobnie jak narciarstwo wodne, tak i "surfing na nartach" stanie się dyscypliną olimpijską.

Niestety, żeby go uprawiać, będziemy musieli latać np. na Hawaje. Chyba że Chuck zechce połączyć "surfing na nartach" z kitesurfingiem. W tedy narciarze będą zimą nadal kierowali się do Zakopanego, ale latem, latem już na Półwysep Helski.

Puch, facet.wp.pl

d14bcm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14bcm8