Trwa ładowanie...

Pies "rozpłakał się", gdy uratowano jego szczenięta

Share
Pies "rozpłakał się", gdy uratowano jego szczeniętaŹródło: Shutterstock.com
dxsigzm

Czy pies potrafi płakać? Wydaje się, że nie. A jednak... To nagranie szturmem podbija internet. Widać na nim psa płaczącego z radości i wzruszenia po tym, jak udało się uratować jego szczeniaki.

Szczegóły całego zajścia nie są zbyt dobrze znane, jednak pozostaje faktem, że z oczu tego psa lecą łzy na chwilę po tym, jak jego potomstwo znajdowało się w zagrożeniu. Czy to oznacza, że płacz z powodu radości lub smutku nie jest jedynie domeną człowieka?

No cóż, badacze psiej natury są zgodni co do tego, że tak jak nasi czworonożni przyjaciele potrafią okazywać radość za pomocą szerokiego uśmiechu, tak ronienie łez ze smutku im się nie zdarza. Jeśli łzy z ich oczu płyną, jest to zazwyczaj symptom choroby zwanej epiphora, w wyniku której łezki zamiast do kanalików łzowych, spływają psu na pysk.

dxsigzm

Trzeba przyznać, że takie tłumaczenie nieco odbiera kolorytu tej historii. Zawsze jednak można wyjść z założenia, że od każdej reguły są wyjątki. A my płaczącego psa widzimy po raz pierwszy i jest to widok chwytający za serce!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dxsigzm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxsigzm
dxsigzm